X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Lalek" Herberta na żywo z festiwalu "Dwa Teatry"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 16:49
Transmisja najbardziej radiowego ze wszystkich tekstów dramatycznych Zbigniewa Herberta. "Lalka" można było oglądać w audytorium VASCO DA GAMA w hotelu Sheraton w Sopocie oraz słuchać na antenie Dwójki.
Audio
  • Jacek Kopciński o słuchowisku "Lalek" Zbigniewa Herberta (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Słuchowisko Lalek na festiwalu Dwa Teatry w Sopocie
Słuchowisko "Lalek" na festiwalu "Dwa Teatry" w SopocieFoto: Małgorzata Szymankiewicz

Zbigniew Herbert 1200.jpg
Słuchowisko "Lalek". Reminiscencja z wakacji Herberta

Radiowość "Lalka" nie wynika tylko z faktu, że poeta napisał go jako słuchowisko. Radiowość ta zapisana jest w konstrukcji utworu i w jego fabule. Prezentowany w Sopocie spektakl z tego autorskiego założenia korzysta, a nawet je podkreśla, eksponuje postać Radia jako bohatera dramatu.

Małe miasteczko w północnowschodniej Polsce. Odwiedza je Reporter, który z mikrofonem przemierza ulice, spotyka mieszkańców, rozmawia z nimi i tworzy panoramę tego miejsca oraz portret ludzi je zamieszkujących. Podczas rutynowych nagrań terenowych trafia na Lalka, chłopaka z miasteczka, którego losy staną się głównym wątkiem opowieści Reportera.


Dwa Teatry 1200.jpg
XVIII Festiwal "Dwa Teatry" w Dwójce

Spektakl powstał w ramach cyklu "Polski w Dwójce. Czytamy dramaty stulecia", jaki w roku stulecia niepodległości Polski radiowa Dwójka i Teatr Polskiego Radia realizują z Teatrem Polskim w Warszawie, prezentując najważniejsze dramaty, jakie powstały w ostatnim stuleciu. Spektakl wpisuje się także w obchody Roku Zbigniewa Herberta.

Reżyseria – Dariusz Błaszczyk
Adaptacja – Małgorzata Małaszko i Małgorzata Szymankiewicz
Reżyseria dźwięku – Andrzej Brzoska
Muzyka – Jacaszek

Wystąpili: Andrzej Mastalerz (Reporter), Krystian Modzelewski (Lalek), Jerzy Schejbal (A.), Piotr Cyrwus (B.), Marcin Bosak (H.), Maksymilian Rogacki (Żuk), Marcin Jędrzejewski (F.), Anna Siek (Hela), Natalia Samojlik (Lodzia), Antoni Ostrouch (Posługacz), a także w nagraniach: Maja Barełkowska (Kobieta), Grażyna Barszczewska (Matka), Małgorzata Rożniatowska (Babka), Adam Cywka (Referent), Szymon Kuśmider (Kierownik
Zakładu), Henryk Łapiński (Listonosz) oraz Andrzej Seweryn (Poeta)

bch/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

I Maraton Słuchowisk Teatralnych - kawałek radiowej kuchni od środka

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2014 14:47
- Będziemy mieli okazję wysłuchać kilku tekstów radiowych na żywo i obserwować jak pracują aktorzy, muzycy oraz reżyser - mówi dr hab. Jacek Kopciński, organizator I Maratonu Słuchowisk Teatralnych.
rozwiń zwiń