Polskie Radio
Section05
Dorota Kołodziejczyk

Obchody Roku Conrada na Festiwalu "Dwa Teatry"

- Zarówno po stronie telewizyjnej, jak i radiowej zaprezentujemy najwybitniejsze realizacje według utworów Conrada. Będzie również ważne spotkanie z publicznością, bo aktorzy będą czytać w różnych miejscach Sopotu i Gdyni teksty pisarza - mówi Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Dwa teatry 2017 KULTURA Anna Stempniak Dorota Kołodziejczyk Janusz Kukuła Teatr Polskiego Radia Joseph Conrad TEATR

Mistrz Mowy Polskiej 2017. Znamy nominowanych

- W 2000 roku powstał pomysł, zainicjowany przez śp. Bogdana Hojnę, powołania konkursu na najlepiej i najmądrzej mówiących Polaków. Od 2001 roku, co roku, poznajemy kolejnych mistrzów, a od 7 lat także Kuźnię Mistrzów Mowy Polskiej – mówi Piotr Kossakowski, sekretarz programu "Mistrz Mowy Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  język polski KULTURA Anna Stempniak poprawna polszczyzna poprawność językowa Magda Mikołajczuk Martyna Podolska Dorota Kołodziejczyk

Jarosław Marek Rymkiewicz o końcu świata

- Te wszystkie sztuki, tragifarsy, które napisałem w latach 70. i które z mojej wyobraźni trafiły na koniec teatru jaki znałem, są też opowieściami o końcu świata w szerszym znaczeniu. Wszystkie one, na różne sposoby mówią o tym, że coś dobiega końca, że kończy się jakaś cywilizacja, jakieś obyczaje i jakieś wierzenia, i wszystko się rozpada na naszych oczach - mówi Jarosław Marek Rymkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Marek Rymkiewicz Dorota Kołodziejczyk literatura KULTURA TEATR ogród przyroda