X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jana Semerádová: gramy barok zakorzeniony we współczesności

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2017 11:20
Przy okazji koncertu {oh!} Orkiestry Historycznej w ramach cyklu ''Muzyka dawna'' organizowanego przez Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia gościem Dwójki była znakomita flecistka Jana Semerádová.
Audio
  • Rozmowa z flecistką Janą Semerádovą (Filharmonia Dwójki)
  • Rozmowa z Martyną Pastuszką, koncertmistrzynią {oh!} Orkiestry Historycznej (Filharmonia Dwójki)
Jana Semerdov
Jana SemerádováFoto: arch. NOSPR/mat. prom.

Orkiestra Historyczna 1200.jpg
Śląski styl pracy {oh!} Orkiestry Historycznej

- Gramy tu i teraz, współcześnie, bo nie trzymamy się uparcie tradycji wykładanej na wyższych uczelniach muzycznych w Europie Środkowej i w Rosji. Trochę się jej sprzeciwiamy w naszych interpretacjach. Na szczęście pojawił się nowy nurt w szkołach w Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwajcarii, również w Polsce. Możemy uczyć się muzyki dawnej, ale z podejściem współczesnym. Dlatego granie baroku jest dla mnie czymś bardzo zakorzenionym w teraźniejszości - podkreślała artystka.

W rozmowie również o elementach teatralności niezbędnych w muzyce baroku, o tym, czy można tańczyć podczas koncertu muzyki dawnej oraz o samym koncercie {oh!} Orkiestry Historycznej (16 czerwca br.), w którym uczestniczyła Jana Semerádová. Na jego program złożyły się utwory Georga Philippa Telemanna ("Kiedy komponował te utwory około 1733 roku, jeszcze przed opublikowaniem, ludzie walczyli o zdobycie jego kompozycji. Były bardzo drogie, ale wyjątkowe).

Zapraszamy również do wysłuchania rozmowy z Martyną Pastuszką, skrzypaczką, założycielką i dyrektorką artystyczną {oh!} Orkiestry Historycznej.

***

Prowadzi: Hanna Szczęśniak

Data emisji: 16.06.2017

Godzina emisji: 20.25

Materiał został wyemitowany w audycji "Filharmonia Dwójki".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lipskie inspiracje {oh!} Orkiestry Historycznej

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 12:45
- Ten tekst napisany jest tak, że można swobodnie przestawiać jego fragmenty. Przygotowując program, mieliśmy więc dużą swobodę w organizacji czasu muzycznego - podkreśliła Martyna Pastuszka, mówiąc o "Banchetto musicale" Johanna Hermanna Scheina.
rozwiń zwiń