X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fryderyki 2018 dla muzyki poważnej rozdane. Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 22:30
W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego rozdane zostały tegoroczne nagrody Akademii Fonograficznej w ośmiu kategoriach muzyki poważnej.
Audio
  • Relacja z gali wręczenia Fryderyków w dziedzinie muzyki poważnej (Poranek Dwójki)

Fryderyki 2017 - gala  -  25_.JPG
Laureaci Fryderyków w roku 2017


W kategorii Album roku muzyka chóralna, oratoryjna i operowa za płytę "Szymanowski" nagrodę otrzymali: Aleksandra Kurzak, Agnieszka Rehlis, Dmitry Korchak, Artur Ruciński i  Warsaw Philharmonic Orchestra and Choir pod dyrekcją Jacka Kaspszyka.

W kategorii Album roku muzyka dawna za płytę "Antonio Caldara - Maddalena ai piedi di Cristo" nagrodę otrzymali: Olga Pasiecznik, Barbara Zamek, Anna Radziejewska, Jan Jakub Monowid, Artur Janda, Aleksander Kunach i Zespół  Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej "Musicae Antiquae Collegium Varsoviense" pod kierownictwem Lilianny Stawarz.

W kategorii Album roku recital solowy za płytę "Already It Is Dusk" nagrodę otrzymał Dariusz Przybylski.

W kategorii Album roku muzyka kameralna za płytę "Mieczysław Wajnberg - String Quartet, Piano Quintet" nagrodę otrzymali: Piotr Sałajczyk i Kwartet Śląski.

W kategorii Album roku muzyka symfoniczna i koncertująca za płytę "Made in Poland" nagrodę otrzymali: Atom String Quartet, NFM Leopoldinum Chamber Orchestra i Christian Danowicz.

00 Zespół proMODERN 663.jpg
Zespół proMODERN w "Five o'clock"

W kategorii Album roku muzyka współczesna za płytę "proMODERN shakespired" nagrodę otrzymał sekstet wokalny proMODERN.

W kategorii Najlepszy album polski za granicą za płytę "Franz Schubert Piano Sonatas" nagrodę otrzymał Krystian Zimerman.

W kategorii Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej za płytę "proMODERN shakespired" nagrodę otrzymał sekstet wokalny proMODERN.


agnieszka duczmal majchrowski -o wszystkim -6.jpg
Agnieszka Duczmal: dyrygent musi żyć z orkiestrą kompromisowo

Artystom szczególnie zasłużonym dla polskiej kultury muzycznej przyznawana jest Nagroda Złoty Fryderyk za całokształt osiągnięć artystycznych. W tym roku otrzymała ją Agnieszka Duczmal – polska dyrygentka, założycielka Kameralnej Orkiestry Polskiego Radia Amadeus.

Wieczór uświetniły występy Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyr. Michała Klauzy, Chóru Narodowego Forum Muzyki pod dyr. Agnieszki Franków-Żelazny, Musicae Antiquae Collegium Varsoviense pod dyr. Lilianny Stawarz oraz Marcina Zdunika i Aleksandra Dębicza. Galę w  Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego poprowadził Jacek Hawryluk.


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fryderyki dla muzyki poważnej

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2017 17:17
Zapraszamy na relację na żywo z wręczenia - po raz dwudziesty trzeci - nagród Akademii Fonograficznej w ośmiu kategoriach muzyki poważnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poznaliśmy laureatów Złotych Fryderyków 2018

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 14:45
Płyty Polskiego Radia znalazły się wśród nominowanych albumów do Fryderyków 2018. To jedne z najważniejszych nagród muzycznych w Polsce. Co roku Akademia Fonograficzna wyróżnia najwybitniejszych polskich artystów z różnych gatunków muzyki.
rozwiń zwiń