Międzynarodowy Dzień Jazzu. ZZ Top + legenda yassu

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 20:05
Świętowanie Międzynarodowego Dzień Jazzu w Dwójce rozpocznie duet Wacław Zimpel i Jakub Ziołek. Zapraszamy do Studia im. W. Lutosławskiego oraz na transmisję. 
Wacław Zimpel i Kuba Ziołek
Wacław Zimpel i Kuba ZiołekFoto: mat. prasowe

klarnet1200.jpg
Zimpel: sięgam po różne elementy muzyki świata

Właściwie nie duet, tylko septet, bowiem muzycy zaprosili na ten wyjątkowy koncert swoich przyjaciół. Artyści wykonają w całości muzykę z albumu "Zimpel/Ziołek" (jednego z najlepszych wydanych w Polsce w 2017 roku), teraz rozpisaną na zespół. W studiu nagraniowym było ich tylko dwóch, w Studiu im. Lutosławskiego będzie aż siedmiu. Szykuje się potężna dawka improwizacji, minimalizmu i psychodelii. Mówi się o nich "ZZ Top". I słusznie. Tym razem szykuje się jednak top topów, bo w takim składzie (Dys, Zemler, Tarwid, Kaliski, Szmańda) jeszcze nie występowali. 

Po przerwie pojawi się zespół Łoskot, czyli legenda polskiej sceny yassowej. Grupa powstała w 1993 roku. Reaktywowała się przed rokiem, by wystąpić na Off Festivalu. Poszło im tak dobrze, że zaczęli ponownie grać razem. Do Trzaski, Walickiego i Pawlaka dołączył perkusista Macio Moretti, który zastąpił zmarłego Jacka Oltera. Na zaproszenie Dwójki Łoskot nagrywa w radiowych studiach nowy album. Kończą w sobotę, a już w niedzielę grają dla nas. Nie ma lekko.

KUP BILET>>>

***

Na "Filharmonię Dwójki" w niedzielę (29.04) o godz. 18.00 zaprasza Jacek Hawryluk.

mko/jp


Zespół "Łoskot" Zespół "Łoskot"
Zobacz więcej na temat: Jazz
Czytaj także

Człowiek, który ma na imię Miłość. Pozytywny świat Wadady Leo Smitha

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 08:28
Wadada Leo Smith to jedna z najbardziej charyzmatycznych osobowości współczesnego jazzu, dlatego poświęcimy mu aż dwie części "Rozmów Improwizowanych". W pierwszym fragmencie przedstawił nam swoje spojrzenie na politykę i... zdradził sposób na wieczną młodość.
rozwiń zwiń