X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Franz Biber był wielkim ekscentrykiem"

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2018 13:33
- Szczególnie w przypadku Heinricha Ignaza Franza von Bibera powinniśmy przypominać sobie na nowo, że barok to nie była spójna epoka, ale czas pełen wybitnych indywidualności - podkreślał w Dwójce wiolonczelista Tomasz Pokrzywiński.
Audio
  • Rozmowa z Martyną Pastuszką i z Tomaszem Pokrzywińskim (Filharmonia Dwójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

oh orkiestra 1200.jpg
Śląski styl pracy {oh!} Orkiestry Historycznej

Okazją do spotkania z Tomaszem Pokrzywińskim oraz z Martyną Pastuszką, skrzypaczką, kierownik artystyczną {oh!} Orkiestry Historycznej, był koncert tej orkiestry w siedzibie NOSPR w Katowicach (25 maja br).

W programie transmitowanego przez Dwójkę koncertu znalazła się muzyka wirtuozowska, pokazująca zarówno rozwój techniki skrzypcowej, jak też genialne pomysły ilustracyjne ówczesnych kompozytorów: austriackich wirtuozów Heinricha Ignaza Franza Bibera i Antona Schmelzera oraz włoskiego twórcy Annibale Padovano.

Dlaczego "Biber był wielkim ekscentrykiem", jak przywołać siedemnastowieczne tło barokowej muzyki, odtworzyć przeszłość (czy też: twórczo się źródłami zainspirować) i dlaczego "muzyka dawna pozwala na ogromną indywidualność"? W rozmowie również m.in. o tym, jak {oh!} Orkiestra Historyczna buduje swój repertuar oraz o drodze artystycznej naszych gości.

***

Prowadzi: Anna Skulska

Goście: Martyna Pastuszka (skrzypaczka, kierownik artystyczna {oh!} Orkiestry Historycznej), Tomasz Pokrzywiński (wiolonczelista) 

Data emisji: 25.05.2018

Godzina emisji: 20.45

Materiał został wyemitowany w audycji "Filharmonia Dwójki".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzyka gotyku, czyli poszukiwania ideału

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2018 17:53
Styl narodzony w sercu Francji w drugiej połowie XII wieku miał rychło zdominować całą bez mała chrześcijańską Europę. Gotyk rozwijał się równolegle z wielkim zrywem intelektualnym - triumfem rozumu i logicznego myślenia, jakim była filozofia scholastyczna.
rozwiń zwiń