Nelson Goerner - recital fortepianowy

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 15:33
W oczekiwaniu na kolejną edycję Konkursu Chopinowskiego, Program 2 Polskiego Radia zaprosił na kolejny recital z cyklu "Przed wielkim Konkursem". Usłyszeliśmy utwory Chopina i Brahmsa w wykonaniu Argentyńczyka Nelsona Goernera, który należy do grona najwybitniejszych pianistów swojego pokolenia. 
Nelson Goerner
Nelson GoernerFoto: Archiwum NiFC

Program: 

Recital fortepianowy – Nelson Goerner (fortepian)

Fryderyk Chopin Barkarola Fis-dur op. 60, Scherzo cis-moll op. 39, Berceuse Des-dur op. 57; Johannes Brahms III Sonata fortepianowa f-moll op. 5.

Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej

***

W oczekiwaniu na kolejny Konkurs Chopinowski, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina przygotował cykl mistrzowskich recitali i koncertów kameralnych, które odbywają się m.in. w Filharmonii Narodowej i na Zamku Królewskim w Warszawie. Wybrane wydarzenia rozpoczynającego się 1 października festiwalu transmitować będzie Program 2 Polskiego Radia, patron medialny cyklu.

***

Tytuł audycji: Filharmonia Dwójki

Prowadziła: Joanna Grotkowska

Data emisji: 4.10.2020

Zobacz więcej na temat: koncert fortepian
Czytaj także

Koncert finałowy Warszawskiej Jesieni

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2020 19:30
W audycji przenieśliśmy się do Filharmonii Narodowej, skąd transmitowaliśmy dla Państwa koncert zamykający 63. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień". W programie m.in. Jörg Widmann, Chopin University Big Band, Chór Filharmonii Narodowej i Orkiestra FN. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koncert Symfoniczny Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 15:28
Na antenie programu 2 Polskiego Radia transmitowaliśmy koncert Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie z udziałem znakomitej polskiej skrzypaczki Agaty Szymczewskiej w partiach solowych. Całość poprowadził Michał Klauza. Zapraszamy od obejrzenia nagrania wideo. 
rozwiń zwiń