25. Wielkanocny Festiwal Beethovena. Recital Łukasza Krupińskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2021 20:30
W drugim dniu Festiwalu, dzieła m.in. Beethovena, Bacha i Chopina wykonał przedstawiciel najmłodszej generacji artystów biorących udzał w tym wydarzeniu, znakomity pianista Łukasz Krupiński. 
Łukasz Krupiński
Łukasz KrupińskiFoto: Polskie Radio

plakat_25WFLvB1200 v1.JPG
25. edycja Wielkanocnego Festiwalu Beethovena przed nami

Program:

  • Johann Sebastian Bach - Preludium i fuga b-moll BWV 867
  • Ludwig van Beethoven - Sonata fortepianowa f-moll op. 57 "Appassionata"
  • Fryderyk Chopin - Polonez-fantazja As-dur op. 61
  • Siergiej Prokofiew - III Sonata fortepianowa a-moll op. 28

25. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena – recital fortepianowy Łukasza Krupińskiego. Transmisja z Filharmonii Narodowej

***


Łukasz Krupiński znalazł się w piątce najlepszych pianistów finału UK Piano Open w Londynie i tym samym zakwalifikował się do "Classic Piano" Malta International Piano Competition 2021. W grudniu ubiegłego roku został też Artystą Steinwaya, reprezentującym słynną markę fortepianów koncertowych.

Pełen program Festiwalu >>>

***

Dziewięć koncertów jubileuszowego festiwalu odbędzie się w Warszawie, trzy kolejne zaplanowane są w salach koncertowych orkiestr symfonicznych z Poznania, Katowic i Wrocławia. Transmisje wydarzeń festiwalowych odbywają się pod patronatem Programu 2 Polskiego Radia.


. .

Czytaj także

25. edycja Wielkanocnego Festiwalu Beethovena. Transmisje w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 21:17
Ruszyła 25. edycja Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena, która odbywa się w dniach 20 marca - 2 kwietnia. Dziewięć koncertów jubileuszowego festiwalu odbędzie się w Warszawie, trzy kolejne zaplanowane są w salach koncertowych orkiestr symfonicznych z Poznania, Katowic i Wrocławia. Transmisje wydarzeń festiwalowych zaplanował Program 2 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń