REKLAMA

Boulez w Lucernie

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2011 16:03
Mistrz muzycznej awangardy skończył w zeszłym roku 85 lat. Festiwal w Lucernie uczcił tę okazję specjalnym koncertem. Zapraszamy na retransmisję w czwartek o 19.00.

Pierre Boulez jest jednym z najważniejszych muzyków związanych z muzyczną awangardą ostatnich dziesięcioleci. Jego życiorys składa się z naprzemiennie występujących okresów, w których poświęca się kompozycji, to znów dyrygenturze. Jego repertuar dyrygencki obejmuje nie tylko dzieła najnowsze, ale również klasykę nowej muzyki oraz wielkie dzieła romantyzmu z Wagnerowską tetralogią na czele.

W zeszłym roku Pierre Boulez skończył 85 lat. Festiwal w Lucernie, z którym francuski mistrz jest zwiazany od lat (w 2004 roku powołał Akademię Festiwalową, w kótrej młodzi muzycy z całego swiata doskonalą swoje umiejętności w zakresie wykonawstwa muzyki XX i XXI wieku), uhonorował Bouleza, przypominając niektóre spośród jego najważniejszych dzieł pochodzących z ostatnich czterech dekad. Na retransmisję tego specjalnego koncertu monograficznego zaprasza Andrzej Chłopecki.

 

Program

Pierre Boulez Dérive 1, Dérive 2, Messagesquisse (dwie wersje), Mémoriale, ...explosante-fixe...Originel, Structures na dwa fortepiany, Księga 2
Wyk.: Lucerne Festival Academy Ensemble, Jean Deroyer - dyrygent
(Lucerna, 3.09.2010)

3 lutego (czwartek), godz. 19:00

Zobacz więcej na temat: Andrzej Chłopecki
Czytaj także

Boulez odkrywa bajkowość partytur Szymanowskiego!

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2010 00:10
- Muzyka Szymanowskego fascynowała mnie od bardzo dawna - twierdzi jeden z najwvbitniejszych dyrygentów naszych czasów Pierre Boulez.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Klasycy XX wieku

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2011 17:30
W czwartkowy wieczór Andrzej Chłopecki zaprosi do wysłuchania Strawińskiego,Schönberga i Cartera w interpretacjach młodych muzyków pod batutą Pierre'a Bouleza.
rozwiń zwiń