X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Uroczyste zakończenie Roku Chopinowskiego. Dziś w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2011 17:28
Daniil Trifonov, laureat ostatniego Konkursu Chopinowskiego, wystąpi z orkiestrą Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Krzysztofa Pendereckiego. Zapraszamy do Dwójki dziś o 19.30.
Audio

Rok Chopinowski 2010 był najważniejszym wydarzeniem kulturalnym w Polsce. Uroczysta inauguracja miała miejsce w Filharmonii Narodowej 7 stycznia 2010. W roli solisty wystąpił charyzmatyczny Lang Lang, a towarzyszyła mu Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Antoniego Wita.

Zakończenie Roku Chopinowskiego będzie nie tylko równie uroczyste (patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski), ale i równie satysfakcjonujące artystycznie. Jako solista wystąpi Daniil Trifonov, zdobywca III nagrody XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Zabrzmi I Koncert fortepianowy e-moll op. 11 Fryderyka Chopina, w którym artyście towarzyszyć będzie orkiestra Sinfonia Varsovia pod batutą Krzysztofa Pendereckiego.

Daniil
Daniil Trifonov, fot. NIFC

 

Uzupełnieniem programu będzie najnowsze dzieło Pendereckiego "Powiało na mnie morze snów... Pieśni zadumy i nostalgii" - hołd kompozytora dla kultury polskiej, przede wszystkim pokłon dla poezji polskiej. Znajdziemy tu również odwołania do muzyki Chopina, chociaż zawoalowane i niebezpośrednie.

Transmisję z Filharmonii Narodowej w Warszawie poprowadzi Piotr Matwiejczuk.

 

Program

Fryderyk Chopin I Koncert fortepianowy e-moll op. 11

Krzysztof Penderecki "Powiało na mnie morze snów..." Pieśni zadumy i nostalgii na sopran, mezzosopran, baryton, chór i orkiestrę

Wyk. Daniil Trifonov – fortepian, Wioletta Chodowicz – sopran, Agnieszka Rehlis – mezzosopran, Mariusz Godlewski – baryton, Chór Filharmonii Narodowej, Henryk Wojnarowski – kierownik chóru, Sinfonia Varsovia, Krzysztof Penderecki - dyrygent

1 marca (wtorek), godz. 19:30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Penderecki odkrywa polską poezję

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2011 08:45
- Tym utworem oddaję hołd genialnej polskiej poezji ostatnich dwustu lat - mówi Krzysztof Penderecki o swoim "chopinowskim" utworze, którego premiera odbyła się w piątek. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z wybitnym kompozytorem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urodziny Chopina: zagraj to jeszcze raz, Fryderyku

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2011 12:00
Obchody 201. rocznicy urodzin Fryderyka na antenie Dwójki. We wtorek transmisje z Żelazowej Woli - o 12:00 - i z FIlharmonii Narodowej - o 19:30.
rozwiń zwiń