Recital Christophe'a Rousseta

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2011 14:29
Zapraszamy do wysłuchania recitalu znakomitego klawesynisty. W programie suity Jeana Philippe'a Rameau.

Christophe Rousset zainteresował się klawesynem oraz muzyką barokową już w latach siedemdziesiątych, kiedy był jeszcze nastolatkiem. Studia w paryskiej Schola Cantorum (Huguette Dreyfus) i Konserwatorium Królewskim w Hadze (Bob van Asperen) oraz ogromny sukces na VII Międzynarodowym konkursie klawesynowym w Bruges otworzyły mu drogę do współpracy z najlepszymi zespołami dawnych instrumentów. Jako solista występował i nagrywał z The Academy of Ancient Music, Musica Antiqua Köln, La Petite Bande, Il Seminario Musicale oraz Les Arts Florissants, gdzie zdobył także pierwsze doświaedczenie dyrygenckie, asystując Williamowi Christie. Szybko zapragnął stworzyć własny zespół, do czego doszło w 1991 roku. Les Talens Lyriques zyskało wkrótce opinię znakomitych specjalistów od repertuartu francuskiego. 

W programie koncertu, który odbył się w Amphithéâtre Cité de la Musique w Paryżu 17 maja 2009 roku, znalazły się suity klawesynowe Jeana Philippe'a Rameau – z trzech zbiorów Pièces de clavecin, które kompoznował na przestrzeni 20 lat.

Usłyszymy Suitę E-dur z pierwszej księgi Nouvelles Suites de Pièces de Clavecin, Suitę D-dur z księgi drugiej oraz Suitę G-dur (ze synną La Poule -Kurą) z trzeciej księgi "Nowych suit".

Zaprasza Klaudia Baranowska.

5 grudnia (poniedziałek), godz. 19:00

Czytaj także

Les Talents Lyriques na Festiwalu Misteria Paschalia (galeria)

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2011 12:20
Zespół Christophe’a Rousseta zaprezentował podczas Festiwalu Misteria Paschalia 2011 młodzieńcze dzieło Giovanniego Battisty Pergolesiego "Nawrócenie św. Wilhelma".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niewierny Zeus, zazdrosna Hera i śmiertelna Semele

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2011 20:01
"Semele" Jerzego Fryderyka Haendla w sobotni wieczór zabrzmi w Dwójce pod batutą Christophe'a Rosseta.
rozwiń zwiń