X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Made in Poland - Miłosz Sounds na Festiwalu Sacrum Profanum

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2012 17:42
Jednym z wątków ubiegłorocznego Festiwalu był cykl pięciu "miłoszowskich" prawykonań utworów pięciu czołowych kompozytorów polskich młodego pokolenia. Były to dzieła zamówione przez Sacrum Profanum. Wszystkie zabrzmią w czwartkowy wieczór w Dwójce.
Jagoda Szmytka
Jagoda SzmytkaFoto: źr. myspace.com/jagodaszmytka#!/jagodaszmytka

Rok Czesława Miłosza znalazł swoje odbicie nie tylko w poezji czy krytycznoliterackim eseju historyków, ale także w innych sztukach. Poezja Noblisty okazała się inspirująca dla kompozytorów, choć zdania o jej muzyczności są podzielone. Wojciech Ziemowit Zych twierdzi na przykład, że "poezja Miłosza jest mało muzyczna w swojej frazie", a sam Poeta nie był na muzykę wrażliwy. Agata Zubel zauważa, że wiersze Miłosza "nie proszą się o dopisywanie do nich dźwięków", a dla Pawła Mykietyna twórczość ta pod względem muzycznym jest "skrzyżowaniem serii dodekafonicznej z oberkiem".

Jak zatem poradzili sobie kompozytorzy z tym trudnym zamówieniem? Odpowiedź w czwartkowy wieczór.

Zaprasza Agata Kwiecińska.

W audycji także rozmowy z kompozytorami.

Program

Made in Poland – Miłosz Sounds na Festiwalu Sacrum Profanum (Kraków 11-16.09.2011)

Paweł Mykietyn Dwa Wiersze Miłosza, wyk. Zygmunt Malanowicz, Maja Ostaszewska – recytacja, Ensemble Modern, Brad Lubman – dyrygent (11.09.2011)

Aleksandra Gryka einerjedeneither, wyk. Alarm Will Sound, Alan Pierson – dyrygent (12.09.2011)

Wojciech Ziemowit Zych Postgramatyka Miłosza...Teraz szukajcie go w gajach i puszczach słownika, wyk. Asko|Schönberg, Etienne Siebens – dyrygent (14.09.2011)

Agata Zubel Aforyzmy na Miłosza, wyk. Agata Zubel – sopran, Klangforum Wien, Clement Power – dyrygent (15.09.2011)

Jagoda Szmytka electrified memories of bloody cherries. extended Landschaft von Musik, wyk. Bang on a Can All-Stars (16.09.2011)

9 lutego (czwartek), godz. 19:30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piorunująca dawka Steve'a Reicha na Nowy Rok!

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2012 14:00
Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński przypomną w Dwójce najciekawsze momenty tegorocznego festiwalu"Sacrum Profanum", a Agata Kwiecińska przedstawi specjalny wywiad z jednym z najwybitniejszych kompozytorów naszych czasów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co zezłościło Steve'a Reicha

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2011 15:45
Dziś wieczorem Dwójka przedstawi dwa koncerty z tegorocznego Festiwalu Scarum Profanum, ktorego gwiazdą był wybitny amerykański kompozytor, nazywany "dziadkiem techno".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert kompozytorski Michaela Gordona

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2012 20:00
Zapraszamy do wysłuchania muzyki amerykańskiego kompozytora w wykonaniu zespołu Bang on a Can All-Stars. Koncert zarejestrowaliśmy podczas ubiegłorocznego Festiwalu "Sacrum Profanum".
rozwiń zwiń