Polskie Radio
Section05
bbc proms

Pierwsza Noc z BBC Proms w radiowej Dwójce

Dzięki radiowej Dwójce przez całe lato można słuchać transmisji z największego na świecie letniego festiwalu muzyki poważnej, który co roku organizowany jest w Londynie. Tegoroczną odsłonę koncertów promenadowych zainauguruje "Requiem" Giuseppe Verdiego w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej BBC i znakomitych solistów. Na transmisję z pierwszego wieczoru Promsów Royal Albert Hall zapraszamy w piątek 15 lipca. Początek o godz. 20.30.
Zobacz więcej na temat:  bbc proms

Vasily Petrenko: zadanie dyrygenta to pomoc muzykom w grze

- Bardzo się cieszę na nadchodzące lata, Londyn to jeden z najważniejszych ośrodków wykonywania muzyki klasycznej. Czuję się wyróżniony szansą na znalezienie swojego miejsca w tak różnorodnym środowisku muzycznym. Ta orkiestra to wyjątkowy zespół, na co dzień ewoluuje, wciąż podnosi swój poziom - mówił w Dwójce Vasily Petrenko, rosyjski dyrygent, od sierpnia 2021 roku dyrektor artystyczny Royal Philharmonic Orchestra w Londynie.
Zobacz więcej na temat:  Klaudia Baranowska Leonard Bernstein bbc proms orkiestra koncert Dwójka MUZYKA

David Pickard: BBC Proms to więcej niż tylko dobre koncerty

- Wielki Henry Wood powiedział kiedyś, że na Promsach chodzi o to, by pokazać to, co jest najlepszego w muzyce klasycznej, możliwie największej publiczności. Mamy ogromne szczęście, że marka Promsów jest bardzo rozpoznawalna także wśród młodzieży, która uważa, że jest to wyjątkowe wydarzenie, coś ciekawszego niż zwyczajny koncert – mówił w Dwójce dyrektor festiwalu The Proms.
Zobacz więcej na temat:  bbc proms muzyka klasyczna MUZYKA KULTURA Maciej Łukasz Gołębiowski