Avishai Cohen. Jazz w hołdzie zmarłemu ojcu

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2016 11:00
Jak przełożyć poczucie straty i żałobę na muzykę? O tym, w bardzo osobistej rozmowie, opowiadał trębacz Avishai Cohen, autor płyty "Into the Silence".
Audio
  • Avishai Cohen. Jazz w hołdzie zmarłemu ojcu (Rozmowy improwizowane/Dwójka)
Avishai Cohen
Avishai CohenFoto: FLICKR/Steven Pisano/C.C. 2.0

Właściwe to było dokładnie dwa lata i dwa dni temu – mówi Cohen – Pamiętam to bardzo dobrze, bo kiedy dostałem telefon, że muszę wracać do domu, byłem dokładnie w tym hotelu, w którym jesteśmy teraz, w Bielsku Białej. Przyjechałem na festiwal z Markiem Turnerem, zostały nam jeszcze trzy dni trasy. Myślałem, że po jej zakończeniu będę miał czas, żeby zobaczyć się ojcem. Wszystko w tym hotelu, nawet ten stolik, przypomina mi o tamtym okresie i tamtym dniu. Pamiętam, że Mark wyszedł biegać, a kiedy wrócił, powiedzieli mu, że wyjechałem. To miejsce bardzo łączy się z tamtymi wspomnieniami.

Z artystą rozmawialiśmy o pracy nad "Into the Silence", o podobieństwach (i różnicach) między medytacją i improwizacją oraz o trudnych relacjach z własnym instrumentem.

***

Tytuł audycji: Rozmowy improwizowane

Prowadzą: Tomasz Gregorczyk i Janusz Jabłoński

Gość: Avishai Cohen (trębacz jazzowy)

Data emisji: 22.12.2016

Godzina emisji: 22.00

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jamie Baum o strachu przed improwizowaniem

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 15:30
Bohaterką audycji "Rozmowy improwizowane" była flecistka jazzowa, która wyjaśniała, dlaczego muzycy klasyczni nie potrafią grać ze słuchu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pat Metheny: muzyka to dla mnie kompletny świat

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 13:25
- Wielu twórców wychodzi poza samą muzykę w poszukiwaniu inspiracji. Studiują filozofię, religie czy inne rzeczy. Dla mnie muzyka jest absolutnie wystarczająca. Samowystarczalna - mówił w Dwójce wybitny jazzowy gitarzysta.
rozwiń zwiń