X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Laureaci Paderewskiego

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2010 08:07
Zwycięzcą VIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Paderewskiego został Eduard Kunz z Rosji. Czy to kolejny - po Konkursie Chopinowskim - dowód na renesans szkoły rosyjskiej?
Audio

- Zachwyca wirtuozerią, żywiołością i wyczuciem stylu każdej epoki - powiedziała o trzydziestoletnim Kunzu członkini jury, Andrea Bonatta. - Znakomicie panuje nad dźwiękiem i buduje dramaturgię - dodała Katarzyna Popowa-Zydroń.

Eduard Kunz urodził się 30 października 1980 roku na Syberii. Choć nie pochodził z muzycznej rodziny, fortepian obecny był w jego życiu od pioczątku. Pierwszą nauczycielką wirtuoza była zresztą jego babcia. Potem ukończył Królewską Północną Akademię Muzyczną i zdobył prestiżowe I nagrody na konkursach pianistycznych w Pinerolo, Bari oraz Nowym Orleanie. - Miałem wielkie szczęście do pedagogów. Moim mistrzowie wiele mi dali, choć w ogóle mnie nie ograniczali - stwierdził trzydziestoletni artysta.

Kolejne nagrody przypadły odpowiednio Koreance Hyun Jung Kim (Wojciech Świtała: "atrakcyjna i niezwykle szczera pianistka"), Rosjaninowi Sergeyowi Redkinowi oraz Polakowi Michałowi Szymanowskiemu (ex aequo). Specjalne wyróżnienie przyznano kolejnemu Rosjaninowi, Denisowi Evystyukhinowi. Coraz więcej wskazuje więc na to, że tryumfalny pochód spadkobierców Vladimira Horovitza i Światosława Horovitza przez salony XVI Konkursu Chopinowskiego to nie przypadek...

Celami VIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego były: uczczenie pamięci wybitnego wirtuoza, kompozytorai męża stanu; promocja młodych utalentowanych pianistów, propagowanie wydarzeń artystycznych w Polsce oraz promocja laureatów i polskiej kultury na świecie (nagrodami są m.in. koncerty i recitale w Polsce, krajach Europy i USA). W konkursie mogli brać udział pianiści wszystkich narodowości, urodzeni w latach 1978-1994. W Bydgoszczy wystąpiło 37 pianistów z 13 krajów.

Rozmowy z laureatami oraz jurorami Konkursu przeprowadziła Anna Skulska. Aby ich posłuchać, wystarczy kliknąć ikonę dźwięku "Laureaci Paderewskiego" w boksie "Posłuchaj" po prawej stronie.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grać jak Paderewski

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2010 13:06
Zapraszamy do Bydgoszczy na VIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Ignacego Jana Paderewskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paderewski w Bydgoszczy

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2010 17:07
Zaproszenie na konkurs pianistyczny oraz prezentacja kolejnej publikacji ubiegającej się o tytuł "Książki Historycznej Roku".
rozwiń zwiń