Wspominamy Bolesława Taborskiego "Dobranoc bezsensie"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2011 14:00
Dziś przypominamy archiwalną audycję Jerzego Tuszewskiego, w której Bolesław Taborski prezentuje swój tom wierszy - "Dobranoc bezsensie"

Jutro na warszawskich Powązkach odbędzie się pogrzeb Bolesława Taborskiego, który zmarł w grudniu ubiegłego roku w Londynie, w wieku 83 lat.

Bolesław Taborski - poeta, teatrolog, tłumacz i krytyk literacki - podczas okupacji należał do Armii Krajowej; uczestniczył w powstaniu warszawskim, po którym dostał się do obozu jenieckiego.

Od 1946 przebywał na emigracji w Wielkiej Brytanii. Należał do redakcji "Merkuriusza Polskiego", był członek grupy poetyckiej Kontynenty. W latach 1959 - 1989 pracował w Sekcji Polskiej Radia BBC -  prowadził między innymi niedzielny program poświęcony kulturze i sztuce, później zwany "Sztuka nad Tamizą". Był tłumaczem dramatów Jana Pawła II na angielski oraz autorem książek z dziedziny teatru i wielu tomików poetyckich.

Dziś przypominamy archiwalną audycję Jerzego Tuszewskiego, nagraną w Londynie, w której Bolesław Taborski prezentuje swój tom wierszy - "Dobranoc bezsensie" -  wydany w roku 1991.

19 maja (czwartek), godz.  21:30