X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"W Rosji zostawiłem kawałek swojego serca"

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2011 07:00
- Mam nadzieję, że zdjęcia są w stanie poszerzyć nasze rozumienie Rosji, przefiltrowane przez zwykłego człowieka - mówi fotograf Rafał Milach - To nie jest projekt, który ślizga się po powierzchni.
Audio

Moskwa, Jekaterynburg i Krasnojarsk - wielkie miasta, w których Rafał Milach szukał prostych historii. Fotografując Rosję jak ognia unikał ekstremów i stereotypów, z którymi kojarzymy wschód. Jego zdjęcia z cyklu "Młoda Rosja" właśnie ukazały się w albumie "7 Rooms".

- To jest fragmentaryczne i bardzo osobiste pokazanie czegoś, co w moim przekonaniu, jest bardzo ciężkie do pokazania, czyli Rosji, która jest ogromna i na prawdę ciężka do ogarnięcia w jednoosobowym zespole - mówi w Dwójce Milach.

Rosjanie na zdjęciach urodzili się w Związku Radzieckim, ale w swoje dorosłe życie weszli w putinowskiej Rosji. Bohaterowie tego cyklu nie są superbogaczami, nie pochodzą też z marginesu społeczeństwa. Są zwykłymi ludźmi mieszkającymi na przedmieściach.

/

Z Rafałem Milachem rozmawiamy w Dwójce o podróżach do Rosji i wnikaniu w jej specyfikę, o postrzeganiu Wschodu przez Zachód, a także o inspiracjach kinem dokumentalnym.

* * *

Polski fotograf nagrodzony został w konkursie World Press Photo oraz Pictures of the Year International. Jego fotografie publikowane były m.in. w "Time", "Newsweek", "Die Zeit" i w "Polityce". Równolegle ze zleceniami prasowymi realizuje autorskie projekty, m.in. "Szare" o rodzinnym Śląsku, "Znikający Cyrk" o emerytowanych cyrkowcach i "Czarne Morze betonu" o Ukrainie.


usc/fot.Rafał Milach
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rafał Milach. Fotograf, który nie chce się zatrzymać

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2011 06:50
W 2008 roku Milach zdobył nagrodę World Press Photo. Jak przyznaje, od tego czasu zmieniło się właściwie tyle, że teraz jest więcej pracy. Angażuje się w kolejne projekty, a po drodze... wpada do Czwórki.
rozwiń zwiń