X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Iwaszkiewiczowie i Paweł Hertz. Przyjaźń w listach

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2016 18:00
Fragmenty dwutomowej korespondencji między Pawłem Hertzem a Anną i Jarosławem Iwaszkiewiczami czytał w Dwójce Mateusz Rusin.
Audio
  • Paweł Hertz, Anna i Jarosław Iwaszkiewiczowie "Korespondencja", czyta Mateusz Rusin - odc. 1. (Książka do słuchania/Dwójka)
  • Paweł Hertz, Anna i Jarosław Iwaszkiewiczowie "Korespondencja", czyta Mateusz Rusin - odc. 2. (Książka do słuchania/Dwójka)
  • Paweł Hertz, Anna i Jarosław Iwaszkiewiczowie "Korespondencja", czyta Mateusz Rusin - odc. 3. (Książka do słuchania/Dwójka)
  • Paweł Hertz, Anna i Jarosław Iwaszkiewiczowie "Korespondencja", czyta Mateusz Rusin - odc. 4. (Książka do słuchania/Dwójka)
  • Paweł Hertz, Anna i Jarosław Iwaszkiewiczowie "Korespondencja", czyta Mateusz Rusin - odc. 5. (Książka do słuchania/Dwójka)
Mateusz Rusin w Teatrze Polskiego Radia podczas lektury
Mateusz Rusin w Teatrze Polskiego Radia podczas lektury Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Listy Pawła Hertza z lat 1934-1939 dokumentują początek słynnej przyjaźni w polskim świecie literackim międzywojennej Polski. Dwutomowa publikacja Zeszytów Literackich to - jak pisze wydawnictwo - "jedna z najważniejszych korespondencji literackich XX wieku", "odważna artystycznie, politycznie i obyczajowo".

13 maja minęła 15. rocznica śmierci Pawła Hertza. Z tej okazji sylwetkę znakomitego pisarza, poety, tłumacza i wydawcy przybliżymy nie tylko dzięki lekturze jego listów, lecz także przygotowanym przez Joannę Szwedowską "Opowieściom po zmroku", które nadamy w poniedziałek (30.05) w godz. 21.30-22.30.

***

Tytuł audycji: To się czyta

Przygotowała: Elżbieta Łukomska

Czytał: Mateusz Rusin

Data emisji: 23-27.05.2016

Godzina emisji: 9.45

mc/pj


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Inne życie Iwaszkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2012 09:22
Przywołujemy cienie wielkich postaci polskiej kultury 2. poł. XX wieku, odkrywamy biografię Iwaszkiewicza, rozmawiamy o Różewiczu - filmowcu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Hertz - życie strofami pisane

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2013 19:00
W tym tygodniu w audycji "Głosy z przeszłości” przypomnimy gawędy zmarłego 12 lat temu Pawła Hertza - poety, prozaika, eseisty i tłumacza.
rozwiń zwiń