W kraju niewidzialnych kobiet

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2013 19:00
W Dwójkowym cyklu "To się czyta" przedstawiamy w tym tygodniu nową opowieść Qanty A. Ahmed – fragmenty książki czyta Katarzyna Herman.
Fragm. okładki książki Qanty A. Ahmed W kraju niewidzialnych kobiet, wyd. Wielka Litera
Fragm. okładki książki Qanty A. Ahmed "W kraju niewidzialnych kobiet", wyd. Wielka LiteraFoto: mat. prasowe

Muzułmanka Qanta Ahmed jest wykształconą w Wielkiej Brytanii lekarką, która wyjeżdża na kontrakt do Arabii Saudyjskiej. Na miejscu odkrywa, że rzeczywistość nijak się ma do jej wyobrażeń. Arabia Saudyjska, w której obowiązującą religią jest skrajnie ortodoksyjny islam, to kraj niewyobrażalnych kontrastów społecznych, policji obyczajowej, surowych zasad. Autorka, liberalna muzułmanka, nie może się pogodzić z rolą kobiet, którą im tam wyznaczono. "W kraju niewidzialnych kobiet" to fascynująca opowieść o niezwykłej sile kobiet, które nawet w najtrudniejszych okolicznościach nie rezygnują z własnej kobiecości. 
Fragmenty książki czyta Katarzyna Herman.
Audycję przygotowała Elżbieta Łukomska.
 

Zobacz więcej na temat: literatura

Czytaj także

Murakami - geniusz czy pozer?

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2013 12:00
- Dlaczego Murakami się tak dobrze sprzedaje? Jest kandydatem do Nobla? To jest dla mnie podejrzane - przyznała w Dwójce krytyk literacki Magdalena Miecznicka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Humorem w katastrofę. "Masłem do dołu” Petra Šabacha

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2013 12:03
– Kiedy tylko mamy w tej książce do czynienia z jakimś poważnym problemem, zaraz pojawia się, jako przeciwwaga, dowcip – tak opisywał w Dwójkowej "Czytelni” Piotr Kofta nowo wydaną powieść humorysty z Czech.
rozwiń zwiń