X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

The Necks: tworzyliśmy zespół w przekonaniu, że nigdy nie będziemy występować przed publicznością

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 14:53
- Większość słuchaczy tego pewnie nie wie, ale nasz zespół stworzyliśmy w przekonaniu, że nigdy nie będziemy prezentować naszej twórczości przed publicznością - mówił w Dwójce Lloyd Swanton, kontrabasista grupy The Necks.
Audio
  • Lloyd Swanton z zespołu The Necks o fanach-wyznawcach, początkowej niechęci do publicznych występów i potrzebie ciągłego zaskakiwania (Nokturn/Dwójka)
The Necks
The NecksFoto: Alan Murphy/mat. pras.

The Necks 1200.jpg
The Necks: dajemy czas muzyce, by mogła zostać wysłuchana

Legendarne australijskie trio rozpoczęło działalność w 1987 roku. - Mieliśmy wtedy po dwadzieścia kilka lat. Byliśmy już wtedy zawodowymi muzykami, ale postanowiliśmy, że będzie to nasza prywatna sprawa, nie dlatego, że nie chcieliśmy się tym dzielić czy ze wstydu, nie… – chcieliśmy po prostu grać tak, aby muzyka powstawała swobodnie – w odpowiednich okolicznościach, przestrzeni, w komfortowym czasie. Chcieliśmy uniknąć jakiejkolwiek presji czy oczekiwań, a występowanie przed publicznością z konieczności się z tym wiązało - tłumaczył Lloyd Swanton.

Jemu i jego kolegom nie dane było jednak wytrwać zbyt długo w tym postanowieniu. - Przez kilka miesięcy prowadziliśmy warsztaty na wydziale muzyki Uniwersytetu w Sydney. Po którejś z prób podeszła do nas pracownica administracji i powiedziała, że przysłuchiwała się tym zajęciom i nasza muzyka bardzo jej się spodobała. Wydział organizował wtedy serię wieczornych koncertów i zaproszono nas, byśmy tam wystąpili. Wpadliśmy w panikę, nie wiedzieliśmy co zrobić. Ale po namyśle doszliśmy do wniosku, że w najgorszym wypadku damy zły koncert i wtedy tym bardziej będziemy unikać grania dla publiczności - wspominał gość Dwójki.

Jak Lloyd Swanton reaguje na krytyczne recenzje? Dlaczego nie uznaje "naprawiania muzyki" w trakcie koncertów? Czy twórczość The Necks można sprowadzić do grania wciąż tego samego utworu? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiała: Aleksandra Tykarska

Gość: Lloyd Swanton (The Necks)

Data emisji: 5.04.2018

Godzina emisji: 23.20

Rozmowa została wyemitowana w audycji Nokturn.

pg/mko


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Milian. Pożegnanie wielkiego lidera

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2018 17:52
Specjalne wydanie "Nokturnu" poświęciliśmy pamięci wybitnego wibrafonisty, aranżera i kompozytora, jednej z najważniejszych postaci w historii polskiego jazzu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak funkcjonuje wyrafinowana muzyka w czasach popkultury

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 09:51
Czy kompozytor badający przez całe życie strukturę dźwięku ma szansę skomunikować się z kimś więcej niż grupa najbliższych przyjaciół. Czy może zmienić losy muzyki, jak uczynił to przed stu laty Arnold Schönberg? Zapraszamy do odsłuchania audycji.
rozwiń zwiń