Mistrzowie śpiewu

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 10:18
Tym razem w "Nokturnie" posłuchaliśmy trzech mistrzów reprezentujących trzy odmienne tradycje śpiewacze, wszystkie w odsłonach koncertowych.
Audio
Okładka płyty Awakening - Alim Qasimov  Michel Godard
Okładka płyty ‎"Awakening" - Alim Qasimov & Michel GodardFoto: mat. promocyjne

Jako pierwszy pojawił się Viktor Zhalsanov, młody śpiewak i instrumentalista z Buriacji, prezentujący buriacko-mongolskie techniki śpiewu gardłowego i tradycyjne instrumenty Republiki Buriacji. Następnie przenieśliśmy się do Serbii, aby posłuchać duetu znanej śpiewaczki Svetlany Spajic w duecie z Bokanem Stankoviciem, śpiewakiem grającym także na serbskich instrumentach pasterskich, m.in. dudach, piszczałkach i okarynie. Na koniec pojawił się jeden z najbardziej znanych głosów ostatnich dziesięcioleci - Alim Qasimov. Wysłuchaliśmy koncertu, który odbył się na otwarcie 15. Festiwalu Morgenland w Osnabruck, a był on sceniczną wersją projektu z francuskim jazzmanem Michelem Godardem.

 ***

***

Tytuł audycji: Nokturn 

Prowadzi:  Magdalena Tejchma

Data emisji: 17.11.2019

Godzina emisji: 0.00

gs


Czytaj także

LA-33. Noc z gorącą salsą

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 17:00
W "Nokturnie" salsa w najlepszym wydaniu, prosto z Bogoty - czyli koncert kolumbijskiego zespołu La-33 podczas TFF Rudolstadt 2019.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Idole world music, których już nie ma

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 10:00
W zaduszkowym "Nokturnie" przypomnieliśmy twórczość muzyków, którzy odeszli w 2019 roku. To m.in. Vera Bila, Issa Cissokho z Orchestra Baobab, Celso Pina, Adel Salameh czy Mose Fan Fan.
rozwiń zwiń