REKLAMA

Wspomnienia i refleksje Stefana Kisielewskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2011 12:03
Z archiwalnych nagrań odtworzymy w tym tygodniu fragmenty wypowiedzi Kisiela: o Polsce, muzyce, literaturze, o sobie.
Audio
  • Fragmenty wywiadu, jakiego Stefan Kisielewski udzielił Krystynie Miłotworskiej w roku 1981 dla Radia Wolna Europa
  • Fragmenty wypowiedzi Stefana Kisielewskiego z marca 1980 roku na temat nowomowy
  • Fragmenty wypowiedzi Stefana Kisielewskiego ze stycznia 1981 roku o literaturze widzianej oczyma muzyka i muzyce słuchanej uchem pisarza
  • Fragmenty wypowiedzi Stefana Kisielewskiego z marca 1980 roku na temat życia umysłowego w Polsce
  • Fragment felietonu Stefana Kisielewskiego nagrany w maju 1981

Z okazji 100. rocznicy urodzin Stefana Kisielewskiego Dwójka przygotowała w nadchodzących dniach wiele interesujących audycji związanych z postacią i twórczością (przede wszystkim muzyczną) tego znakomitego felietonisty i kompozytora.

Od poniedziałku do piątku, w cyklu "Głosy z przeszłości" o 11.45., będziemy przypominać z nagrań archiwalnych osobiste wspomnienia Stefana Kisielewskiego – opowiadane ze swadą i z dowcipem, przykuwające uwagę głębszą refleksją.

W poniedziałek: fragmenty wywiadu, jakiego Stefan Kisielewski udzielił Krystynie Miłotworskiej w roku 1981 dla Radia Wolna Europa (z materiałów archiwalnych opracowała Ewa Stocka-Kalinowska).

We wtorek: fragmenty wypowiedzi Stefana Kisielewskiego z marca 1980 roku na temat nowomowy (z materiałów archiwalnych PEN-Clubu opracowała Małgorzata Małaszko).

W środę: fragmenty wypowiedzi Stefana Kisielewskiego ze stycznia 1981 roku o literaturze  widzianej oczyma muzyka i muzyce słuchanej uchem pisarza (z materiałów archiwalnych PEN-Clubu opracowała Małgorzata Małaszko).

W czwartek: fragmenty wypowiedzi Stefana Kisielewskiego z marca 1980 roku na temat życia umysłowego w Polsce (z materiałów archiwalnych PEN-Clubu opracowała Małgorzata Małaszko).

W piątek: felieton Stefana Kisielewskiego nagrany w maju 1981 na temat "Pisarze a emigrowanie" (z materiałów archiwalnych opracowała Bogumiła Prządka).

7-11 marca (poniedziałek-piątek), godz. 11:45

Czytaj także

Wszystkie światy Stefana Kisielewskiego (galeria)

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2011 08:40
Kisiel – znakomity felietonista, kompozytor, wielka indywidualność i wielki talent – obchodziłby 7 marca swoją setną rocznicę urodzin.
rozwiń zwiń