X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Elżbieta Sikora. Dama polskiej elektroniki

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 22:55
W audycji "Nowa Polska" spotkaliśmy się z wybitną polską kompozytorką muzyki elektronicznej i słuchaliśmy jej najnowszych dzieł.
Audio
  • Nowe kompozycje Elżbiety Sikory (Nowa Polska/Dwójka)
Elżbieta Sikora
Elżbieta SikoraFoto: PR2

elzbieta sikora 663.jpg
Kompozytorska droga Elżbiety Sikory

Elżbieta Sikora w środowisku muzyki współczesnej nazywana jest "wielką damą elektroniki". I w rzeczy samej nią jest. Lecz ta dama w poszukiwaniu ciekawych dźwięków lubi odwiedzać z mikrofonem zakamarki miasta, do których damy nie zaglądają. Odwiedziliśmy ją w paryskim mieszkaniu artystki.

W cyklu "Nowa Polska" spotkaliśmy się z polską pionierką muzyki konkretnej i z jej muzyką. Słuchaliśmy między innymi jej najnowszej kompozycji na taśmę Gare du Nord, a także Koncertu skrzypcowego w wykonaniu Linusa Rotha z towarzyszeniem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach pod batutą Jose Marii Florencio.

***

Tytuł audycji: Nowa Polska 

Prowadzi:  Ewa Szczecińska

Data emisji: 14.01.2020

Godzina emisji: 22.00

am/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elżbieta Sikora: zainspirował mnie dźwięk syren z Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 11:21
- Utwór "Przejście Podziemne" jest konkretnym zamówieniem, w którym miała się znaleźć elektronika, ponieważ podobno to jest jakaś moja specjalność. Podjęłam się tego z dużą przyjemnością. W tej sytuacji pomyślałam, że chciałabym w jakiś sposób poświęcić ten utwór Warszawie, że on jest warszawski - opowiadała słynna kompozytorka, która w tym roku obchodzi 75. rocznicę swoich urodzin.
rozwiń zwiń