"Otello" Verdiego z Gran Teatre del Liceu

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 22:00
W sobotni wieczór słuchaliśmy "Otella" Giuseppe Verdiego do libretta Arriga Boita na podstawie Szekspira z Gran Teatre del Liceu. Dyrygował Gustav Dudamel.
Popiersie Giuseppe Verdiego
Popiersie Giuseppe VerdiegoFoto: pixabay/Andreas Lischka

Program:

Giuseppe Verdi Otello – opera w czterech aktach

wyk. Gregory Kunde – tenor (Otello), Carlos Álvarez – baryton (Iago), Airam Hernández – tenor (Cassio), Francisco Vas – tenor (Roderigo), Felipe Bou – bas (Lodovico), Fernando Latorre – bas (Montano), Krassimira Stoyanova – sopran (Desdemona), Mireia Pintó – mezzosopran (Emilia), Chór i Orkiestra Gran Teatre del Liceu, dyr. Gustavo Dudamel

(Barcelona, 27.03.2021)

***

Tytuł audycji: Opera pod gwiazdami

Prowadził: Marcin Majchrowski

Data emisji: 11.04.2020

Godzina emisji: 20.00

Czytaj także

"Aida" - monumentalne dzieło Verdiego

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 13:43
Historia Aidy, córki etiopskiego króla Amonastra, która jako niewolnica na egipskim dworze zakochuje się z wzajemnością w egipskim wodzu - Radamesie, od swojej prapremiery w 1871 roku wzrusza i zachwyca. W audycji wysłuchaliśmy "Aidy" z La Scali w Mediolanie.    
rozwiń zwiń
Czytaj także

Verdi "Messa da Requiem". Pełnia operowej dramaturgii

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 13:39
"Messa da Requiem" Verdiego to świadectwo autentycznych przeżyć kompozytora opłakującego przyjaciela i bardzo osobista refleksja nad przemijalnością.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Traviata" prosto z Nowego Jorku

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2021 20:00
Na "Operę pod gwiazdami" przenieśliśmy się do Nowego Jorku, gdzie wysłuchaliśmy opery "Traviata" Giuseppe Verdiego opartej na "Damie kameliowej" Alexandre'a Dumasa. W roli głównej - Aleksandra Kurzak.
rozwiń zwiń