Jonasz Kofta w muzycznych wspomnieniach

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 14:06
Jonasz Kofta był, obok Jeremiego Przybory i Wojciecha Młynarskiego, jednym z największych poetów polskiej piosenki i kabaretu. Cztery jego teksty pojawiły się w naszej audycji.
Jonasz Kofta
Jonasz KoftaFoto: PAP/Ryszard Okoński

Pierwszym z nich był "Song sprzątaczki" w niezapomnianym wykonaniu Stanisławy Celińskiej. Poza tym, o relacjach wewnątrzmałżeńskich Igorowi Śmiałowskiemu opowiedział Edward Dziewoński w scence Henryka Bardijewskiego "Miłość".

Z kolei Ewa Błaszczyk i Wojciech Walasik zaśpiewali "Blues Minus" - utwór wspaniałego duetu literacko-muzycznego: Jonasz Kofta - Krzysztof Paszek.

W "Niemodnych przyjemnościach" obok tekstów Jonasza Kofty zagościła także poezja Cypriana Kamila Norwida w wykonaniu Andrzeja Nardellego. Były to: "Po balu" oraz "Assunta". Irena Kwiatkowska wystąpiła z Andrzejem Łapickim w skeczu "Słoń i serduszko", a Andrzej Zaucha zaśpiewał "Koniec dnia".

Na zakończenie zabrzmiało "Epitafium dla frajera" Jonasza Kofty w interpretacji Janusza Gajosa.

***

Tytuł audycji: Niemodne przyjemności

Prowadził: Roman Dziewoński

Data emisji: 9.06.2021

Godzina emisji: 21.30

Zobacz więcej na temat: kabaret Jonasz Kofta
Czytaj także

Jonasz Kofta z radiowej strony

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2018 15:38
W audycji przypomnieliśmy przede wszystkim fragmenty takich audycji jak "Fachowcy" i "Dialogi na cztery nogi", ale też inne utwory pisane przez Jonasza Koftę dla Polskiego Radia.  
rozwiń zwiń