Domówka bez muzycznych granic z duetem Orzechowski & Więcek. [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 20:59
Piotr Orzechowski i Kuba Więcek - dwa elektryzujące nazwiska młodego pokolenia polskiego jazzu spotkali się na jednej scenie w ramach "Domówki z Dwójką". Obaj artyści udowodnili, że współczesna muzyka jazzowa nie zna granic.
Piotr Orzechowski i Kuba Więcek
Piotr Orzechowski i Kuba WięcekFoto: PR2/ fot. Magdalena Ruta/ Marcin Giba

Nie boją się eksperymentów. Potrafią łączyć światy improwizacji, klasyki, awangardy i muzycznego podziemia. Piotra Orzechowskiego (aka Pianohooligan) poznaliśmy jako znakomitego improwizatora, który dawał wyraz swojej fascynacji muzyką Krzysztofa Pendereckiego, czy Jana Sebastiana Bacha. Kubę Więcka natomiast jako muzyka o niemal nieskończonej wyobraźni, wynoszącego jazz na zupełnie inną orbitę. Co wyszło z połączenia sił tych nieszablonowo myślących muzyków? 


piotr orzechowski pianohooligan  1200_.JPG
Piotr Orzechowski: sobotnia Domówka będzie przekrojowa

"Domówka z Dwójką". Zobacz wszystkie koncerty >>>>

***

Transmisja koncertu w "Domówce z Dwójką" miała miejsce w sobotę (8.08) o godz. 19.00 - na antenie, stronie internetowej  i Facebooku stacji oraz kanale YouTube Polskiego Radia.

Zobacz więcej na temat: Domówka w Dwójce
Czytaj także

"Domówka z Dwójką". Maja Kleszcz: koncert w domu jest intymny

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 11:34
- Zawsze przyświecała nam taka idea intymnego przekazu i kontaktu ze słuchaczem, więc koncert w domowych pieleszach jest dla nas czymś wyjątkowym - mówiła wokalistka, która już w najbliższą sobotę (18.04) razem z Wojtkiem Krzakiem wystąpi w cyklu kameralnych koncertów online.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marcin Wasilewski: zagramy w miejscu, gdzie otwieram swoją duszę

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 10:00
- Emocje na Domówce są inne, bo sytuacja ma miejsce w moim domu. To miejsce intymne i trochę miałem problem, że pokazuję swoje miejsce, gdzie się zagłębiam, otwieram na siebie i swoją wrażliwość. Ale mam nadzieję, że emocje zawarte w tych trzydziestu minutach słuchacze dobrze odbiorą - mówił w Dwójce polski kompozytor i pianista jazzowy, który będzie bohaterem kolejnej odsłony "Domówki z Dwójką".
rozwiń zwiń