Szymon Komasa i Marcin Kozieł w Wiedniu [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 16:00
- Skoncentrowałem się na romantyczno-lirycznych pieśniach, ale też na hitowych ariach. Oczywiście będą też austriaccy kompozytorzy. Recital nagraliśmy w centrum Wiednia - opowiadał Szymon Komasa, znakomity śpiewak operowy, gospodarz kolejnego kameralnego koncertu online Dwójki. ZOBACZ WIDEO
Szymon Komasa i Marcin Kozieł
Szymon Komasa i Marcin KoziełFoto: Ewelina Stępień

Domówka na dobre zadomowiła się w Dwójce i w Państwa domach. Jej kameralność i różnorodność przyciąga miłośników muzyki z pozornie odległych zakątków i wrażliwości. Tym razem wysłuchamy recitalu zrealizowanego w letni wieczór w sercu Wiednia. Będzie melancholijnie i bardzo romantycznie, zapewniał Szymon Komasa.

- Sesja Domówki powstała spontaniczne w Wiedniu, w domu naszego znajomego Klausa. Postanowiliśmy wspólnie z Marcinem, że utwory wybierzemy tuż przed samym nagraniem, żeby było poczucie czegoś intymnego, domowego, czegoś naturalnego. - zapowiadał Szymon Komasa. - Tego dnia towarzyszył nam spokój, słońce, cisza... chyba zainspirowani atmosferą poszliśmy w stronę melancholii... a może taki jest nastrój artystów w obecnym świecie?
Cieszymy się na to spotkanie ze słuchaczami Dwójki. Dobrze jest się wreszcie spotkać!”


1200x660 Bennett_1.jpg
"Domówka z Dwójką". Koncert Agnieszki Budzińskiej-Bennett [WIDEO]

W programie koncertu znalazły się i pieśni, i piosenki, szczególne te przed i powojenne. - Jest to bardzo spontaniczny zbiór repertuaru, ale też bardzo pasujący do obecnych czasów, które są niepewne i dość chaotyczne - tłumaczył artysta.


"Domówka z Dwójką" z udziałem Szymona Komasy i Marcina Kozieła miała miejsce 12.09.2020. 


Zobacz więcej na temat: Domówka w Dwójce
Czytaj także

"Domówka z Dwójką". Paweł Romańczuk solo, ale instrumentów kilkadziesiąt

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 18:32
- To będzie chyba mój pierwszy koncert tego rodzaju. Do tej pory zwykłem występować z wieloma osobami na scenie - mówił w audycji "Wybieram Dwójkę" multiinstrumentalista, aranżer i kompozytor, który w sobotę 13 czerwca o godz. 19.00 wystąpi w ramach cyklu "Domówka z Dwójką".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Domówka z Atom String Quartet. Tradycja improwizowana [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 19:39
Atom String Quartet jest jedynym w swoim rodzaju zespołem potrafiącym połączyć sięgającą XVIII stulecia tradycję muzykowania w kwartecie smyczkowym z improwizacją i współczesnymi stylami. Artyści byli gospodarzami "Domówki z Dwójką" w sobotę 5 września.
rozwiń zwiń