Audiowizualne wojaże Pin Park i kinoMANUAL [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2020 19:00
Synteza syntezatorów i uwspółcześnionej awangardy. Podczas "Domówki z Dwójką" utwory ze swojego najnowszego albumu zaprezentował duet Pin Park. A wszystko to w entourage'u ruchomych obrazów przygotowanych przez projekt kinoMANUAL.
Pin ParkkinoMANUAL
Pin Park/kinoMANUALFoto: PR2/Michał Bednarski

Pin Park_kinoMANUAL 1200.jpg
Pin Park & KinoMANUAL na Domówce. "Robimy ukłon w stronę lat 60. i 70."

Duet Pin Park tworzą Maciej Polak i Maciej Bączyk – miłośnicy i znawcy dźwięków syntezatorowych i samych maszyn. Muzycy korzystają z nietypowej architektury i niepowtarzalnych brzmień syntezatorów analogowych EMS, wywodzących się z lat 70. Testują potencjał tych instrumentów i poszerzają go o doświadczenia współczesnych nurtów elektronicznych.

Maciej Bączyk to obecny na scenie od lat 90. współtwórca takich grup jak Robotobibok, Małe Instrumenty, AGD i Kristen; z kolei Maciej Polak – światowej sławy ekspert w dziedzinie renowacji analogowego sprzętu.

Zobacz wide

Zobacz także:

Muzyka chasydzka w objęciach free jazzu [WIDEO]

Ennio Morricone. Mitch&Mitch i ich miłość absolutna [WIDEO]

W 2017 roku wydali swój debiutancki album zatytułowany "Krautpark", niedawno ukazała się ich druga płyta – "Doppelganger". Na obu tych wydawnictwach wyraźnie wybrzmiewają nawiązania do IDM, krautrocka czy ambientu.

W ramach "Domówki z Dwójką" – podczas której zaprezentowali utwory z najnowszego krążka – zobaczyliśmy również wizualizacje przygotowane przez niezależną manufakturę audiowizualną kinoMANUAL. Całość została zarejestrowana w pracowni we Wrocławiu. Wszystkie utwory i wizualizacje zrealizowano na żywo. Konwencja tej – jak mówią artyści – "audiowizualnej domówki" nawiązuje do tradycji koncertów organizowanych w studiach telewizyjnych. - Być może najbliższą referencją byłaby kultowa audycja Beat-Club, realizowana na przełomie lat 60. i 70. przez niemiecką telewizję w Bremie - podkreślają muzycy.

Koncert ransmitowaliśmy 5 grudnia (sobota) po godz. 19.00 – na antenie Dwójki, stronie internetowej Facebooku anteny oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.

Zobacz więcej na temat: Domówka w Dwójce
Czytaj także

Najmniejsza orkiestra świata kontra "Bestia" [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 15:31
- Jesteśmy najmniejszą, bo dwuosobową, orkiestrą świata. W "Domówce z Dwójką" wykonamy dla Państwa autorską muzykę do filmu "Bestia" Aleksandra Hertza z 1917 roku - zapowiadali Piotr Tomala i Damian Szymczak, tworzący Orkiestrę Ludwika Sarskiego. Kolejni gospodarze Dwójkowego cyklu kameralnych koncertów online zagrali w sobotę 7 listopada. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paderewski i Chopin. Interpretuje Herdzin [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 14:58
- Zapraszam Państwa na koncert, podczas którego będę improwizował na tematy z utworów Ignacego Jana Paderewskiego i Fryderyka Chopina – zapowiada Krzysztof Herdzin. Pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent i producent muzyczny był gospodarzem najbliższej "Domówki z Dwójką".
rozwiń zwiń