Nowości ze sceny jazzowej

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 20:00
Środowa "Nocna Strefa" była szansą na nadrobienie zaległości w nowościach ze sceny muzyki jazzowej i improwizowanej.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Rawpixel.com

Posłuchaj
111:01 2021_08_25 23_05_00_PR2_Nocna_strefa.mp3 Nowości ze sceny jazzowej (Nocna strefa/Dwójka

 

Posłuchaliśmy na pewno Music To Make Your Body Suffer – wydanego niedawno albumu zmarłego niespodziewanie w styczniu tego roku perkusisty Tomasza Chołoniewskiego.

Ponadto zaprezentowaliśmy Mazzboxx duetu Jerzy Mazzoll i Igor Pudło oraz dwie nowe płyty Adama Pierończyka: Oaxaca Constellation, na saksofon sopranowy solo, i I’ll Colour Around It, nagraną w kwartecie z amerykańskim gitarzystą Jeanem-Paulem Bourellym.

Przyjrzeliśmy się też bliżej albumom prezentowanym już w programie, których echa nie milkną i o których głośno będzie pewnie w podsumowaniach 2021 roku: Roots & Futuristic Sci-Fi Sounds (duet BLED – Emil Miszk i Sławek Koryzno), Watra (Piotr Damasiewicz & Into the Roots) oraz Nafs at Peace (pakistańska grupa Jaubi).

W przeglądzie nowości zagranicznych nie obeszło się bez wizyty w Nowym Jorku czy Chicago, ale zabrzmieli też m.in. Maurice Louca (Kair), zespół Decolonize Your Mind Society (Budapeszt) i MadnessLoveMysticism (Moskwa).

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadzili: Janusz Jabłoński i Tomasz Gregorczyk

Data emisji: 25.08.2021

Godzina emisji: 23.00

Zobacz więcej na temat: muzyka współczesna

Czytaj także

WP #241. George Harrison i John Lennon

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 20:32
W "Wieczorze płytowym" pojawiły się dwa znakomite albumy George'a Harrisona i Jogna Lennona - tym razem jednak nie pod szyldem zespołu The Beatles, a w wydaniu solowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Japońskie legendy według big-bandu The New Herd

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 07:00
Dawno temu na wyspie znanej dziś jako Kiusiu istniała kraina cudów i bogactwa. Wzmianki o niej pojawiają się w dawnych chińskich kronikach z III wieku, gdzie kraina ta widnieje jako Yamatai-koku – kraj rządzony przez szamankę Himiko, uznawany dziś za kolebkę Japonii.
rozwiń zwiń