Tylko nowości, 3D i nic pewnego

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2022 10:55
W czwartkowym wydaniu "Nocnej strefy" usłyszeliśmy wyłącznie nową muzykę. Gościem audycji był mieszkający w Londynie kompozytor i artysta sztuk wizualnych Wojciech Rusin.
Na drukarce 3D można wydrukować wiele różnych przedmiotów, także instrumenty
Na drukarce 3D można wydrukować wiele różnych przedmiotów, także instrumentyFoto: SeventyFour/Shutterstock.com

- Tym razem nic nie będzie proste. Z Polski, ale z zagranicy, z przeszłości, ale zarazem z przyszłości - zapowiadał Bartek Chaciński. - Chciałbym powiedzieć, że zabrzmi klawesyn, ale nie jestem pewien, czy nie będą to tylko sample wyciągnięte z jego brzmień. Mógłbym dodać, że zabrzmią inne dawne instrumenty, ale może one zostały wydrukowane na drukarce 3D. W każdym razie o wszystkim opowie nam kompozytor Wojciech Rusin, który będzie naszym gościem - mówił Jacek Hawryluk.

Wojciech Rusin tworzy muzykę, a także zajmuje się sztukami wizualnymi. Mieszka w Londynie. Inspiruje się chóralną muzyką wczesnego renesansu i mitologią Europy Wschodniej. W kwietniu 2019 roku wydał album "The Funnel", a jako Obsidian Teeth elektroniczno-mistyczny świat pokazuje z innej perspektywy. Pod tytułem "Pius Rebus" ukrywa się mroczny dub z sonicznymi eksperymentami i średniowiecznym brzmieniem. Artysta projektuje i drukuje instrumenty w technologii 3D, również przetwarza starożytne projekty przy pomocy nowoczesnych narzędzi.

Jego muzykę można było usłyszeć w BBC Four, współpracował także z The National Theatre, The Southbank Centre and National Theatre Wales.

Jak dodał Bartek Chaciński, audycja była także spacerkiem przez premiery płytowe. 


Posłuchaj
115:10 2022_02_10 23_00_07_PR2_Nocna_strefa.mp3 Rozmowa z kompozytorem i artystą sztuk wizualnych Wojciechem Rusinem (Nocna strefa/Dwójka)

 

Zobacz zapowiedź:

[Facebook Dwójki]

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadzili: Bartek Chaciński i Jacek Hawryluk

Data emisji: 10.02.2022

Godzina emisji: 23.00

Czytaj także

Duet HCH i największy syntezator na świecie

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2022 20:05
Brak sygnału? Dla tego duetu to nie problem. W czwartkowej "Nocnej strefie" Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński prezentowali płytę "T.O.N.T.O." kanadyjskiej kompozytorki Robin Hatch.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ambientowa "Nocna strefa"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2022 11:30
W czwartkowy wieczór za sprawą muzyki prezentowanej przez autorów programu przenieśliśmy się do upragnionej strefy komfortu.
rozwiń zwiń