Duet HCH i największy syntezator na świecie

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2022 20:05
Brak sygnału? Dla tego duetu to nie problem. W czwartkowej "Nocnej strefie" Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński prezentowali płytę "T.O.N.T.O." kanadyjskiej kompozytorki Robin Hatch.
Jacek Hawryluk (L) i Bartek Chaciński (P) zapraszają na spotkanie z płytą T.O.N.T.O. Robin Hatch
Jacek Hawryluk (L) i Bartek Chaciński (P) zapraszają na spotkanie z płytą "T.O.N.T.O." Robin HatchFoto: PR2

Tytuł płyty pochodzi od największego syntezatora na świecie. Skonstruował go w Kanadzie w latach 70. ubiegłego wieku Malcolm Cecil - brytyjski basista jazzowy, muzyk elektroniczny, producent i inżynier. Pełna nazwa jego maszyny brzmi The Original New Timbral Orchestra, czyli w skrócie właśnie T.O.N.T.O.

Nagrywali już na tym sprzęcie różni wybitni muzycy, a teraz zrobiła to - utrwalając w ten sposób całą płytę - Robin Hatch. - Syntezator? Nic nowego. W 2022 roku na nikim nie robi to wrażenia - mówił Bartek Chaciński. - A na mnie zrobiło, bo jest to największy syntezator na świecie - twierdził z kolei Jacek Hawryluk.

W czwartkowej audycji można było się przekonać, jak Robin Hatch wykorzystała możliwości T.O.N.T.O. 

***

"Nocna strefa" to dwugodzinne autorskie pasmo, w którym przemierzamy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata. 

To też okazja do sięgnięcia po nagrania (także koncertowe!) z ostatnich miesięcy oraz płyty i zjawiska zapomniane. Emisja na antenie Programu 2 Polskiego Radia od poniedziałku do czwartku, który to dzień należy właśnie do duetu Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński.


Posłuchaj
116:15 2022_01_06 23_00_14_PR2_Nocna_strefa.mp3 Płyta "T.O.N.T.O." kanadyjskiej kompozytorki Robin Hatch (Nocna strefa/Dwójka)

 

Zobacz zapowiedź audycji:

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadzili: Bartek Chaciński Jacek Hawryluk

Data emisji: 6.01.2021

Godzina emisji: 23.00

Czytaj także

Przegląd muzycznych nowości

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2021 17:47
W "Nocnej Strefie" Bartek Chaciński i Jacek Hawryluk tym razem sięgnęli po muzyczne nowości - albumy, które zostały wydane przed kilkoma tygodniami, lecz jak dotąd nie zostały zaprezentowane w naszej audycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyty roku 2021 według recenzentów "Płytomanii"

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2022 16:29
W pierwszej audycji w 2022 roku wybieraliśmy nasze ulubione albumy ostatnich dwunastu miesięcy. Co nas zachwyciło? Co zaskoczyło? Które płyty pozostaną w naszej pamięci?
rozwiń zwiń