Jazz i improwizacja ze Wspólnoty Narodów oraz Frankofonii

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2022 07:00
W najbliższej audycji "Nocna strefa" usłyszeliśmy takich artystów jak Szun Waves, Nat Birchall Unity Ensemble oraz Ill Considered. Na początek zabrzmiała jednak pewna polska premiera...
Nat Birchall Unity Ensemble
Nat Birchall Unity EnsembleFoto: printscreen

"Nocna strefa" to dwugodzinne autorskie pasmo, w którym przemierzamy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata. 

To też okazja do sięgnięcia po nagrania (także koncertowe!) z ostatnich miesięcy oraz płyty i zjawiska zapomniane. Emisja na antenie Programu 2 Polskiego Radia od poniedziałku do czwartku, który to dzień należy właśnie do duetu Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński.

Posłuchaj
116:16 2022_09_22 22_59_29_PR2_Nocna_strefa.mp3 Jazz i improwizacja ze Wspólnoty Narodów oraz Frankofonii (Nocna strefa/Dwójka) 

Zobacz zapowiedź audycji:

[Facebook Dwójki - Programu 2 Polskiego Radia]

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadził: Jacek Hawryluk

Data emisji: 22.09.2022

Godzina emisji: 23.00

Czytaj także

Wielka improwizacja zespołu Irreversible Entanglements

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2022 15:00
Pierwsza letnia odsłona audycji prowadzonej przez duet Bartek Chaciński i Jacek Hawryluk rozpoczęła się od wielkiej improwizacji, ale nie tej mickiewiczowskiej, tylko jazzowej, w wykonaniu zespołu Irreversible Entanglements.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Very Cool People – jazzowi chuligani z Rygi

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2022 07:00
Elvijs Gravcovs i jego zaraźliwy optymizm byli głównymi bohaterami pierwszego naszego spotkania w piętnastym (!) sezonie "Rozmów improwizowanych". Następnie słuchaliśmy nowych płyt Malwiny Masternak, Marii Rumi, Michała Barańskiego i kwartetu Marka Pospieszalskiego.
rozwiń zwiń