Zapracowany Jeff Parker

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2022 07:30
Bohaterem czwartkowego wydania "Nocnej strefy" był amerykański gitarzysta Jeff Parker.
Jacek Hawryluk zaprasza na spotkanie z muzyką amerykańskiego gitarzysty Jeffa Parkera
Jacek Hawryluk zaprasza na spotkanie z muzyką amerykańskiego gitarzysty Jeffa ParkeraFoto: Shutterstock.com/Meschanov Anton

Od kiedy dołączył - w połowie lat 90. - do zespołu Tortoise, na brak zajęć nie narzeka. W tym roku amerykański gitarzysta pojawił się na kilku płytach, w tym na znakomitych albumach Makayi McCravena ("In These Times"), Daniela Villareala ("Panama, 77") czy Ensemble Dal Niente ("objet/animal"). Jeff Parker nie byłby jednak sobą, gdyby nie wydał także albumów pod własnym nazwiskiem.

"Mondays at The Enfield Tennis Academy" to zapis koncertów z lat 2019 i 2021 z Los Angeles (z kwartetem, Eremite), zaś "Eastside Romp" to nagrania ze studia w Passadenie z 2016 roku (z triem, Rogueart).

W "Nocnej strefie" słuchaliśmy obu tych albumów, a także Parkera z kolegami z Tortoise oraz Chicago Underground Trio.


117:13 2022_11_17 22_58_37_PR2_Nocna_strefa.mp3 Zapracowany Jeff Parker (Nocna strefa/Dwójka)

 

***

Zapraszamy do słuchania dwugodzinnego pasma autorskiego, w którym przemierzamy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata. 

Jest to też okazja do sięgnięcia po nagrania (także koncertowe!) z ostatnich miesięcy, na które nie starczyło czasu, oraz płyty i zjawiska zapomniane.

W podróż w nieznane zabierają Państwa dziennikarze bacznie obserwujący współczesną scenę.

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadził: Jacek Hawryluk

Data emisji: 17.11.2022

Godzina emisji: 23.00

Zobacz więcej na temat: Jacek Hawryluk Dwójka
Czytaj także

Jesienne porządki w ogrodzie i w nowościach płytowych

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2022 09:00
Czwartkowa "Nocna strefa" w wydaniu magazynowym była niczym grabienie jesiennych liści. W audycji znalazł się przegląd płyt z różnych części Polski i nie tylko.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Low i smutni poeci

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2022 01:00
W ostatni weekend zmarła Mimi Parker, perkusistka i wokalistka istniejącej niemal 30 lat amerykańskiej grupy Low. Muzyka tej grupy, legendy sceny alternatywnej, choć opisywana wielokrotnie jako slowcore, wykracza daleko poza tę definicję.
rozwiń zwiń