Ostatni koncert legendarnego zespołu Miłość

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2022 11:14
W kolejnej "Nocnej strefie" Piotr Metz opowiadał o wyjątkowym, bo ostatnim koncercie charytatywnym zespołu Miłość. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 18 grudnia w gdyńskim klubie Ucho. Retransmisja na antenie Dwójki.
Piotr Metz
Piotr MetzFoto: PR2

Przyjaciele saksofonisty i dobrego ducha polskiego jazzu – Macieja Sikały – pomagają jego córce Karolinie w kosztownej walce o powrót do zdrowia. Specjalnie dla Karoliny do jednorazowej aktywności powróci zespół Miłość w historycznym składzie.

U boku Macieja w gdyńskim klubie Ucho zagrają saksofonista altowy Mikołaj Trzaska, pianista Leszek Możdżer oraz kontrabasista Tymon Tymański. Niezapomnianego Jacka Oltera za perkusją zastąpi Jacek Prościński. Tego wieczoru Maciej Sikała wystąpi również jako członek kwartetu Rodziewicz, formacji uprawiającej muzykę na pograniczu jazzu i muzyki elektronicznej.

Obok Macieja zagrają: Steve Nash na instrumentach klawiszowych i elektronicznych, Marcin Gawdzis na trąbce oraz lider – Jacek Rodziewicz na saksofonie barytonowym.

[źródło: ucho.com.pl]

***

Zapraszamy do słuchania 2-godzinnego pasma autorskiego, w którym przemierzać będziemy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata. 


Posłuchaj
114:52 2022_12_13 23_01_01_PR2_Nocna_strefa.mp3 Przed ostatnim koncertem legendarnego zespołu Miłość (Nocna strefa/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadził: Piotr Metz

Data emisji: 13.12.2022

Godzina emisji: 23.00

Zobacz więcej na temat: zespół Piotr Metz Dwójka
Czytaj także

Marcin Masecki gra przeboje Zygmunta Karasińskiego [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2022 19:00
Podczas tego wieczoru z cyklu "Jazz.PL" znakomity pianista, kompozytor i aranżer Marcin Masecki przypomniał twórczość pioniera polskiego jazzu – Zygmunta Karasińskiego. 
rozwiń zwiń