Muzyka drogi - Variete, Talking Heads, Kraftwerk...

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2023 01:00
Skoro istnieją powieści drogi oraz filmy drogi, to co z muzyką? W tej "Nocnej strefie" próbowaliśmy ustalić, jak może brzmieć muzyka drogi. 
Koncert
KoncertFoto: Taya Ovod/Shutterstock

Były oczywiście piosenki o byciu w drodze, ale raczej nowofalowe niż country, ale też utwory bardziej abstrakcyjnie odnoszące się do tematu. Zagrali między innymi Variete, Ewa Braun, Talking Heads, Kraftwerk, Lee Morgan i The Necks.

***

Zapraszamy do słuchania 3-godzinnego pasma autorskiego, w którym przemierzać będziemy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata. 

Będzie to też okazja do sięgnięcia po nagrania (także koncertowe!) z ostatnich miesięcy, na które nie starczyło czasu oraz płyty i zjawiska zapomniane.

W podróż w nieznane zabiorą Państwa dziennikarze bacznie obserwujący współczesną scenę:

Krzysztof Dziuba i Rafał Księżyk (na zmianę, co drugi poniedziałek), Piotr Metz (wtorki), Tomasz Gregorczyk i Janusz Jabłoński (środy), Bartek Chaciński i Jacek Hawryluk (czwartki).

Posłuchaj
178:47 2023_07_24 22_01_08_PR2_Nocna_Strefa.mp3 Muzyka drogi - Variete, Talking Heads, Kraftwerk... (Nocna strefa/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadził: Rafał Księżyk

Data emisji: 24.07.2023

Godzina emisji: 22.00

pg/mo

Czytaj także

25-lecie Gusstaff Records

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2023 07:00
W "Nocnej strefie" świętowaliśmy jubileusz jednej z najciekawszych, a na pewno najbardziej konsekwentnej polskiej wytwórni niezależnej, która od ćwierć wieku działa w Zielonej Górze pod wodzą Janusza Muchy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Europa-Ameryka, Ameryka-Europa

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2023 08:00
Europa i Ameryka, spektralizm i minimalizm, elektronika i śpiew zakorzeniony zarówno w szamanizmie, jak i dwudziestowiecznych eksperymentach - dwie wizje kultury w muzyce nowej XX wieku i ich wpływy na muzykę naszych czasów. To temat ostatniej w tym sezonie audycji cyklu "Nowa strefa".
rozwiń zwiń