25-lecie Gusstaff Records

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2023 07:00
W "Nocnej strefie" świętowaliśmy jubileusz jednej z najciekawszych, a na pewno najbardziej konsekwentnej polskiej wytwórni niezależnej, która od ćwierć wieku działa w Zielonej Górze pod wodzą Janusza Muchy.
Janusz Mucha zaczynał w epoce hegemonii płyt CD i kiełkującego Napstera. Po 25 latach nieprzerwanej działalności nadal wydaje muzykę, którą sam uznaje za interesującą
Janusz Mucha zaczynał w epoce hegemonii płyt CD i kiełkującego Napstera. Po 25 latach nieprzerwanej działalności nadal wydaje muzykę, którą sam uznaje za interesującąFoto: zblaster/Shutterstock

Istniejący od 1998 roku Gusstaff Records to niezależny label, dystrybucja, czasem też agencja koncertowa.

W audycji zagraliśmy klasyki Gusstaff i nowości, m.in. To Rococo Rot, Tarwater, Rimbaud, Kristen, Flora Quartet, Ślina, Szorstkie, Próchno czy Kristen.


Posłuchaj
179:44 2023_06_26 22_00_10_PR2_Nocna_Strefa.mp3 25-lecie Gusstaff Records (Nocna strefa/Dwójka) 

"Nocna strefa" to trzygodzinne pasmo autorskie (latem wydłużone z dwóch godzin), w którym przemierzamy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata.

Jest to też okazja do sięgnięcia po nagrania (także koncertowe!) z ostatnich miesięcy, na które nie starczyło czasu wiosną, oraz płyty i zjawiska zapomniane.

W podróż w nieznane zabierają Państwa dziennikarze bacznie obserwujący współczesną scenę: Rafał Księżyk i Krzysztof Dziuba (na zmianę, co drugi poniedziałek), Piotr Metz (wtorki), Tomasz Gregorczyk i Janusz Jabłoński (środy), Bartek Chaciński i Jacek Hawryluk (czwartki).

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadził: Rafał Księżyk

Data emisji: 26.06.2023

Godzina emisji: 22.00

pg

Czytaj także

Grzegorz Tyszkiewicz: mali wydawcy są ostoją dobrego smaku

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2023 10:56
- To jest niemodne słowo w tych czasach, ale to jest działalność misyjna. To jest dokładnie to, co robi Program 2 Polskiego Radia i inne publiczne rozgłośnie w całej Europie - mówił w "Poranku Dwójki" Grzegorz Tyszkiewicz, wydawca i promotor niezależnych wytwórni, przed zbliżającymi się Targami Małych Wydawców.
rozwiń zwiń
Czytaj także

25-lecie działalności Gusstaff Records. Rozmowa z Januszem Muchą

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2023 07:00
Gościem "Rozmów improwizowanych" był Janusz Mucha, szef Gusstaff Records – jednej z najbardziej uznanych niezależnych wytwórni w Polsce.
rozwiń zwiń