Muzyka Pascala Comelade

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2023 07:00
Ten francuski artysta rezydujący w Barcelonie od początku lat 80. minionego wieku kreuje własny muzyczny świat oparty na brzmieniach zabawkowych instrumentów. W tym wydaniu "Nocnej strefie" zaprosiliśmy na spotkanie z twórczością Pascala Comelade. 
Pascal Comelade
Pascal ComeladeFoto: QUIQUE GARCIA/PAP/EPA

Pascala Comelade wspierają tacy muzycy, jak m.in. Pierre Bastien, P.J. Harvey, Jackie Liebezeit, Richard Pinhas, Lee Ranaldo czy Robert Wyatt. Wszyscy oni wystąpili w audycji.

Posłuchaj
124:12 2023_08_07 22_55_40_PR2_Nocna_Strefa.mp3 Muzyka Pascala Comelade (Nocna strefa/Dwójka) 

Zapraszamy do słuchania 3-godzinnego pasma autorskiego, w którym przemierzać będziemy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata. 

Będzie to też okazja do sięgnięcia po nagrania (także koncertowe!) z ostatnich miesięcy, na które nie starczyło czasu oraz płyty i zjawiska zapomniane.

W podróż w nieznane zabiorą Państwa dziennikarze bacznie obserwujący współczesną scenę:

Krzysztof Dziuba i Rafał Księżyk (na zmianę, co drugi poniedziałek), Piotr Metz (wtorki), Tomasz Gregorczyk i Janusz Jabłoński (środy), Bartek Chaciński i Jacek Hawryluk (czwartki).

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadził: Rafał Księżyk

Data emisji: 7.08.2023

Godz. emisji: 22.55

pg

Czytaj także

25-lecie Gusstaff Records

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2023 07:00
W "Nocnej strefie" świętowaliśmy jubileusz jednej z najciekawszych, a na pewno najbardziej konsekwentnej polskiej wytwórni niezależnej, która od ćwierć wieku działa w Zielonej Górze pod wodzą Janusza Muchy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyka drogi - Variete, Talking Heads, Kraftwerk...

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2023 01:00
Skoro istnieją powieści drogi oraz filmy drogi, to co z muzyką? W tej "Nocnej strefie" próbowaliśmy ustalić, jak może brzmieć muzyka drogi. 
rozwiń zwiń