X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section05

Obrazy wielkich mistrzów w Trójce

Section07
O audycji

16 obrazów 15 malarzy od XV do XX wieku z 15 muzeów nie tylko europejskich.

W naszym kalendarzu „Trójka w Obrazach Wielkich Mistrzów” (2015/2016) dzieła  zostały zinterpretowane przez absolwentów i studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej pod opieką Lidii Popiel. Kalendarz był prezentowany na dworcach PKP w Warszawie, Gdyni, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Katowicach. W finale nie mógł nie znaleźć się w … galerii.

Od 2 maja do 28 czerwca wydruki kart z kalendarza zdobiły hol na parterze Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Po wernisażu w audycji MBK, nadanej 3 maja przedstawiliśmy 16 opowieści o samych obrazach i tak powstał cykl „Obrazy Wielkich Mistrzów w Trójce”. Podczas wakacji zaprezentujemy te opowieści w wersji poszerzonej.

W roli analizujących, opisujących, komentujących dzieła wystąpią artyści sopoccy, artysta fotograf z Gdańska,  profesorowie gdańskiej ASP, historycy i krytycy sztuki, a także duszpasterz środowisk Twórczych Gdańska, dyrektor sopockiej Galerii i pedagog. Każdy obraz więc przedstawiany jest z innego punktu widzenia. Obok profesjonalnych analiz są fantazje na temat. Niektóre obrazy porównywane są ze zdjęciami z kalendarza.

Cykl powstał przy współpracy z Państwową Galerią w Sopocie. Dziękujemy dyrektorowi Zbigniewowi Buskiemu za zaproszenie do PGS i za zaangażowanie podczas realizacji tych nietypowych audycji. Podziękowania należą się też Annie Lejtkowskiej i ekipie technicznej PGS.
 
Zapraszamy.
W poniedziałki  - „Do południa” oraz w piątki -  LP3 - o 11:15.
 
Życzymy dobrej zabawy, bo też i my nie do końca serio traktujemy nasz cykl. Prosimy niczemu się nie dziwić!
 
Baszka Marcinik i Wojciech Dorosz – wydawca.

Prowadzący