X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trójka odwiedziła ponownie Zakład Leczniczo-Opiekuńczy dla Dzieci w Piszkowicach

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 16:28
Mali podopieczni Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach znani są naszym słuchaczom bardzo dobrze. Pomoc dla dzieci potrzebna jest jednak cały czas. Wymagają one całodobowej opieki i bezustannej rehabilitacji.
Audio
  • Zakład Leczniczo-Opiekuńczy dla Dzieci w Piszkowicach wciąż potrzebuje pomocy (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Zakład Leczniczo-Opiekuńczy w Piszkowicach opiekuje się ciężko chorymi dziećmi, najczęściej porzuconymi tuż po urodzeniu. Na zdjęciu dzieci podczas przedstawienia.
Zakład Leczniczo-Opiekuńczy w Piszkowicach opiekuje się ciężko chorymi dziećmi, najczęściej porzuconymi tuż po urodzeniu. Na zdjęciu dzieci podczas przedstawienia. Foto: arch. pryw. Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach

Piszkowice (5) 663.jpg
Codzienność w Piszkowicach. Trudy i radości opieki nad chorymi dziećmi

Ośrodek odwiedzili ostatnio Gabriela Darmetko i Michał Olszański. Przywieźli ze sobą kilka kartonów przyborów plastycznych, a przy okazji sprawdzili, co słychać u podopiecznych zakładu i jak radzi sobie s. Łucja, która nim kieruje.

O codziennych radościach i smutkach opowiadała m.in. dyrektor zakładu Eugenia Jakubowicz (siostra Łucja).

– W tej chwili mamy czterdzieścioro dwoje podopiecznych, ale miejsce jest dla czterdziestu ośmiu. Przybyło nam za to dzieci w szkole. Personelu jest prawie 50 osób, bo to muszą być lekarze, psychologowie, logopedzi, rehabilitanci – mówi s. Łucja.

Pomoc dla dzieci z Piszkowic: za opiekę nad sierotami nikt nie płaci


piszkowice 1200.jpg
"Każdy kocha te dzieci". Mikołajki i jasełka w Piszkowicach

Ośrodek borykał się w przeszłości z problemami finansowymi. Również Trójka włączyła się kilka lat temu w pomoc dla Zakładu. – Idzie przeżyć. Borykamy się jednak z rosnącymi kosztami pracy, utrzymania dzieci. Pieniądze, które otrzymujemy są bardzo niewystarczające. Dlatego prowadzimy zbiórki, akcje charytatywne – wyjaśniają pracownicy ośrodka.

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby wspomóc Zakład Leczniczo-Opiekuńczy dla Dzieci w Piszkowicach, polecamy stronę Ośrodka. Oprócz pieniędzy potrzebne są również środki czystości, pieluchy, czy kosmetyki.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi:
Marcin Pośpiech
Autorzy materiału: Gabriela Darmetko, Michał Olszański
Data emisji: 27.09.2019
Godzina emisji: 16.17

ml/kd

Czytaj także

Czy w zoo panuje cisza?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 07:15
Czy w ogrodzie zoologicznym jest taka pora, kiedy panuje zupełna cisza i wszystkie zwierzęta śpią?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwariowane wakacje Tomasza Jeleńskiego

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 08:55
– Uwielbiam podróże koleją, chociaż kolej ostatnio robi wszystko, żeby nam uniemożliwić podróż – żartuje Trójkowy reporter, Tomasz Jeleński, który zdradza nam swoje ulubione wakacyjne destynacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kobiety nieidealne". Jesteśmy coraz bardziej spełnione czy zestresowane?

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 12:00
– To jest nasz manifest. To już nie jest ściganie się, czy powinnyśmy być takie, znać tyle języków, mieć taki wzrost i wagę i takie wykształcenie. Oczywiście dążenie do tego, żeby się doskonalić, jest pozytywne, ale nie można tego robić za wszelką cenę – mówi Magdalena Kawka, jedna z autorek książki "Kobiety nieidealne". 
rozwiń zwiń