Polskie Radio
Section05
Marcin Pośpiech

Czy argumenty Grzegorza Schetyny przekonają Polaków?

- Złożenie konstruktywnego wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło miało na celu podkreślenie roli Platformy Obywatelskiej - powiedział w "Pulsie Trójki" Henryk Domański z Polskiej Akademii Nauk. - Grzegorz Schetyna liczył, że pokaże się w mediach - skomentował Bartłomiej Biskup z Uniwersytetu Warszawskiego.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Pośpiech Henryk Domański Bartłomiej Biskup Grzegorz Schetyna rząd Beaty Szydło Platforma Obywatelska Trójka

Zmiany w ordynacji wyborczej. Debata w Sejmie

– Zmiany, które proponujemy, są przede wszystkim zmianami proobywatelskimi dotyczącymi wzmocnienia uprawnień mieszkańców w procesie stanowienia prawa w Radach Gmin czy Radach Miast – mówił w "Pulsie Trójki" poseł Szymon Andrzej Szynkowski vel Sęk z PiS. – I właśnie tę proobywatelskość zmian bardzo krytycznie oceniamy – dodawał Krzysztof Paszyk z PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ordynacja wyborcza Prawo i Sprawiedliwość Trójka Szymon Szynkowski Krzysztof Paszyk Marcin Pośpiech

"6 proc. PKB na zdrowie to było marzenie"

– Te sześć procent PKB na zdrowie to jest odwieczny postulat wszystkich środowisk medycznych (…). To było marzenie, o którym wielu sądziło, że jest nie do zrealizowania (…). W tej chwili wchodzimy na tę drogę w sposób praktyczny i mamy paradoks – oni tupią nogami, że to za mało – mówił na antenie radiowej Trójki Konstanty Radziwiłł, minister zdrowia. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Konstanty Radziwiłł służba zdrowia protest Marcin Pośpiech