"Z Chopinem pod rękę". Kolejne interesujące interpretacje chopinowskie prezentuje Adam Rozlach Zobacz więcej na temat:
Maria Seweryn: długo miałam takie poczucie, że muszę udowodnić, że jestem dobrą aktorką - Powolutku, małymi krokami do tego dochodziłam. Na pewno pomogły mi moje odważne decyzje zawodowe. Nigdy nie zrobiłam nic wbrew sobie. Nigdy nie weszłam w coś, w co nie wierzyłam. Nigdy nie zrobiłam czegoś tylko dla pieniędzy. To mnie ugruntowało - podkreśliła w audycji "Wywiad rzeka" w radiowej Jedynce aktorka Maria Seweryn. Zobacz więcej na temat: Maria Seweryn KULTURA
Zapraszamy na "Spotkanie z ..." Mirosławem Kropielnickim Filmowa i serialowa kariera Mirosława Kropielnickiego nabiera rozpędu. Po "Heweliuszu", "Rojście", "Wielkiej wodzie" i "Tylko jednym spojrzeniu" przyszedł czas na "Wielką Warszawską". Zobacz więcej na temat: Martyna Podolska aktorstwo
Czesław Mroczek i Paweł Śliz gośćmi "Sygnałów dnia" Gośćmi poniedziałkowych "Sygnałów dnia" będą: o godz. 7.15 Czesław Mroczek, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji a o godz. 8.15 Paweł Śliz, przewodniczący klubu Polska 2050. Zobacz więcej na temat:
Wspomnienie Zdzisława Sierpińskiego w 102. rocznicę urodzin W "Kulturalnej Jedynce" wspomnienie o Zdzisławie Sierpińskim, dziennikarzu i krytyku muzycznym, znakomitym gawędziarzu współpracującym przez wiele lat z radiową Jedynką i człowieku, który rozpoczął Powstanie Warszawskie (oddał pierwsze strzały w starciu z Niemcami 1 sierpnia 1944 około godziny 13.50, jeszcze przed godziną "W"). 20 stycznia mija 102 rocznica urodzin Zdzisława Sierpińskiego. Zobacz więcej na temat: Zdzisław Sierpiński
"Wywiad rzeka". Maria Seweryn gościnią Remigiusza Grzeli W najbliższym odcinku audycji "Wywiad rzeka" gościem Remigiusz Grzela będzie Maria Seweryn, aktorka, reżyserka, menedżerka, matka. Zobacz więcej na temat:
Kto stał za zamordowaniem Dian Fossey? Poszlaki i dowody analizuje dr Katarzyna Nowak Dian Fossey to słynna amerykańska zoolog, badaczka goryli górskich. Dzięki niej gatunek ten ocalał. Została bestialsko zamordowana przez nieznanego sprawcę... Zobacz więcej na temat:
Przemoc rówieśnicza. Co powoduje, że dzieci zabijają inne dzieci? Problem omawiają Damian Ryndak, Katarzyna Wędrowska i Łukasz Wojtasik W kontekście ostatnich wydarzeń związanych z zabójstwem w Mławie porozmawiamy o przemocy rówieśniczej. Co powoduje, że dzieci zabijają inne dzieci? Jak możemy pomóc młodzieży walczyć z prześladowaniami oraz przemocą rówieśniczą? Co powinno zmienić się w systemie szkolnym, aby szkoły były bezpieczniejsze? Zobacz więcej na temat: Karolina Korwin-Piotrowska
Justyna Bacz gościem "Czasu pogody" W najbliższym wydaniu audycji "Czas pogody" gościć będziemy zakochaną we francuskiej piosence Justynę Bacz. Zapytamy o to, czy sympatia do kompozycji znad Sekwany rośnie. Sprawdzimy jak zarazić miłością do francuskich piosenek młode pokolenie wychowane na muzyce anglosaskiej. Zobacz więcej na temat: piosenka francuska
Babcie i dziadkowie – skarb rodziny, Kościoła i społeczeństwa W dniach 21 i 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji zapraszamy na audycję poświęconą roli seniorów w rodzinie, Kościele i społeczeństwie. To spotkanie z mądrością doświadczenia, pamięcią wiary i świadectwem życia, które dojrzewało przez lata. Zobacz więcej na temat: Redakcja katolicka Kościół
Patron na nowy rok – duchowe losowanie w Łagiewnikach. Na początku każdego nowego roku w klasztorach Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia odbywa się wyjątkowa, wieloletnia tradycja – losowanie patrona na nadchodzący rok. To gest zawierzenia Bogu codzienności, decyzji i drogi duchowej, którą siostry będą podążać przez kolejne miesiące. Zobacz więcej na temat: wiara Redakcja katolicka Kościół
Transmisja mszy świętej w Programie 1 Polskiego Radia Program 1 Polskiego Radia prowadzi transmisje mszy świętych z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie. Dzięki temu słuchacze, którzy z różnych powodów pozostali w domach, mogą wziąć udział w nabożeństwach. Zapraszamy do wysłuchania transmisji mszy świętej online. Zobacz więcej na temat:
Przed premierą "Lubiewa". Reżyser Jędrzej Piaskowski gościem Jedynki Z Jędrzejem Piaskowskim porozmawiamy o spektaklu "Lubiewo" we Wrocławskim Teatrze Współczesnym, jego wieloletniej współpracy z dramaturgiem Hubertem Sulimą oraz o przekraczaniu granic w teatrze. Zobacz więcej na temat:
"Klub książki". O powieści "Wymieranie Ireny Rey" W audycji opowiemy o powieści "Wymieranie Ireny Rey" autorstwa amerykańskiej pisarki i tłumaczki (między innymi książek Olgi Tokarczuk). To zabawna, przygodowa powieść o ośmiorgu tłumaczach z różnych krajów przyjeżdżają do Puszczy Białowieskiej, żeby w domu słynnej pisarki Ireny Rey pracować nad przekładem jej najważniejszego dzieła. Zobacz więcej na temat:
Sprawa Gorgonowej Post Scriptum. Kim byli ludzie, których nazwiska przypomina się najczęściej przy omawianiu procesu? Sprawa Gorgonowej Post Scriptum – kim byli ludzie, których nazwiska przypomina się najczęściej przy omawianiu procesu, profesorowie Jan Olbrychta i Ludwik Hirszeflda, jakie były losy wspierającej Ritę Gorgon Stanisławy Przybyszewskiej, autorki słynnej Sprawy Dantona, czy wtedy była osobą cieszącą się sławą i życiem gwiazdy? Zobacz więcej na temat:
Nadciśnienie tętnicze. Groźny problem, który nie boli analizuje prof. dr hab. n. med. Jacek Lewandowski W Polsce ponad 11 mln dorosłych osób zmaga się z nadciśnieniem tętniczym a w wieku 60 lat i powyżej problem ten dotyczy aż 75 proc. naszej populacji. Nadciśnienie tętnicze nie boli wiec często jest bagatelizowane a konsekwencją może być udar, zawał i przedwczesna śmierć. O profilaktyce i programie "Misja 50/30.Ciśnienie pod kontrolą" opowiada prof. dr hab. n. med. Jacek Lewandowski. Zobacz więcej na temat: