Polskie Radio
Section05
KSW

Zmierzch McGregora, wzlot Gamrota i wielka szansa przed KSW

W miniony weekend odbyły się ostatnie w bieżącym roku gale UFC i KSW. Rozdział pod tytułem „2021 w MMA” można zatem śmiało uznać za zamknięty i pokusić się o podsumowanie. Okazuje się, że pandemia niestraszna ani fanom, ani zawodnikom, nie zabrakło też wielkich sensacji, w tym tych z udziałem Biało-Czerwonych.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Sporty walki MMA UFC KSW Mariusz Pudzianowski Joanna Jędrzejczyk Jan Błachowicz

TYLKO U NAS Kręta droga do sukcesów Jana Błachowicza w UFC

Przyglądając się karierze Jana Błachowicza nietrudno zauważyć, że jest w niej kilka momentów przełomowych. Nie tylko – jak przystało na mistrza – wzlotów, ale też upadków, po których prawdziwym mistrzostwem było się podnieść. Efektowne nokauty, rewanże, czy kontry medialne, a z drugiej strony kilka porażek, z których jedna niemal zakończyła się końcem przygody z UFC obecnego mistrza.
Zobacz więcej na temat:  UFC KSW Jan Błachowicz SPORT Sporty walki

18 sekund i koniec. Błyskawiczna wygrana Pudzianowskiego

Najbardziej medialna walka sobotniej gali KSW 64 w Łodzi była bardzo jednostronna. Mariusz Pudzianowski w pojedynku wagi ciężkiej błyskawicznie znokautował Ousmane'a Die, znanego szerzej jako "Bombardier". Senegalczyk wytrzymał w oktagonie ledwo 18 sekund. W walce wieczoru zwyciężył natomiast Sebastian Przybysz, który obronił pas mistrza w wadze koguciej. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Sporty walki MMA KSW Mariusz Pudzianowski