Polskie Radio
Section05
zabójstwo

Morderstwo żony Romana Polańskiego. Najgłośniejsza zbrodnia Hollywood

"W domu wydarzyło się nieszczęście. Sharon nie żyje, wszyscy nie żyją. Roman, zamordowano ich" – takie wieści usłyszał Roman Polański w nocy z 8 na 9 sierpnia 1969 roku podczas rozmowy telefonicznej. Sekta Mansona zamordowała siedem osób. Jedną z bestialsko zamordowanych była Sharon Tate, żona Romana Polańskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Roman Polański lata 60 HISTORIA zabójstwo film polski reżyser

Pogrzeb żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego. Zostali zamordowani przez UPA w 1946 r.

W piątek w Jaworniku Ruskim odbędzie się pogrzeb żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego zamordowanych przez ukraińskich nacjonalistów (godz. 11.00). Do zbrodni doszło w lipcu 1946 r., a ofiarami byli siłą wcieleni do ludowego wojska młodzi polscy żołnierze, którzy po stoczonej walce z oddziałami UPA dostali się do niewoli.
Zobacz więcej na temat:  UPA historia Polski PRL zabójstwo Ludowe Wojsko Polskie (LWP) pogrzeby POLSKA społeczeństwo

Zamach na Shinzo Abe wstrząsnął Japonią. Tysiące Japończyków żegnają byłego premiera

Japończycy żegnają byłego premiera Shinzo Abe zastrzelonego w ubiegłym tygodniu przez zamachowca. W uroczystości pogrzebowej wzięła udział najbliższa rodzina polityka oraz obecny premier Fumio Kishida i posłowie. Przed uroczystościami w tokijskiej świątyni Zojoji hołd byłemu premierowi oddały setki Japończyków.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Japonia Azja Shinzo Abe śmierć zabójstwo

Kobieta skazana za zabójstwo noworodka, sześciokrotnie dźgnęła go nożem. Aborcyjni aktywiści mówią o "poronieniu"

21-latka z Salwadoru została skazana za zabójstwo. Salwadorski sąd uznał, że kobieta zamordowała dziecko po porodzie, podczas gdy jej obrońcy utrzymują, że poroniła. Kobieta ma spędzić w więzieniu 50 lat. Środowiska proaborcyjne na całym świecie chcą wykorzystać tę sprawę do liberalizowania prawa aborcyjnego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Salwador Ameryka Środkowa dzieci aborcja zabójstwo ciąża

"Był wspaniałym przyjacielem Polski". Prezydent wspomina byłego premiera Japonii

W mieście Nara na zachodzie kraju podczas wiecu przed niedzielnymi wyborami do wyższej izby parlamentu Abe został dwukrotnie trafiony z pistoletu. Zmarł w szpitalu. Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że były premier Japonii Shinzo Abe był wielkim przywódcą tego państwa oraz wspaniałym przyjacielem Polski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda Shinzo Abe zamach zabójstwo odeszli 2022 polityka

"Nie można ze zbrodni czynić prawa". Czarnek o odrzuceniu projektu liberalizującego przepisy dot. aborcji

Przemysław Czarnek na antenie radia RMF FM powiedział, że "jeżeli ze zbrodni robi się prawo, to mamy do czynienia z koszmarnym pomyleniem pojęć". - Aborcja jest zbrodnią, jest zabójstwem. Nie można ze zbrodni czynić prawa - podkreślił minister edukacji i nauki. Dodał, że w Polsce nie będzie zaostrzenia prawa aborcyjnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek aborcja zabójstwo dzieci prawo ustawa Sejm polityka

Kolejna rozprawa ws. zabójstwa Pawła Adamowicza. Przesłuchania za zamkniętymi drzwiami

W Sądzie Okręgowym w Gdańsku odbywa się dwunasta rozprawa w sprawie zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Oskarżony Stefan W. siedzi w największej sali sądowej w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu za szklaną szybą. Przesłuchiwani są wychowawcy z zakładu karnego, gdzie przebywał oskarżony. Ta część procesu odbywa się jednak za zamkniętymi drzwiami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo sąd Paweł Adamowicz zabójstwo regiony pomorskie