X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
zabójstwo

Prof. Teresa Gardocka: warunkowa kara więzienia nie sprawdziła się

- Przewidziano karalność przygotowania do zabójstwa, które od lat nie było karane, także karę za przyjęcie zlecenia na zabójstwo człowieka. Wydłużono okres przedawnienia za te przestępstwa. To jest dobry kierunek – mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Teresa Gardocka, Dziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu SWPS w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Sprawiedliwości zabójstwo kodeks karny sąd sądownictwo prawo

Język jako narzędzie agresji w debacie publicznej

- Cechą dzisiejszej zachodniej cywilizacji, w której zaczynamy mówić o post-prawdzie, jest przekonanie, że logika i kryterium prawdy są niemożliwe a pozostaje tylko uwodzenie i zjednanie słowem ludzi – mówił w Polskim Radiu 24 ks. prof. Piotr Mazurkiewicz, politolog, etyk (UKSW). O języku debaty publicznej rozmawiali również prof. Andrzej Zybała, politolog (SGH) i dr Michał Piekarski, filozof języka (UKSW).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Paweł Adamowicz zabójstwo mowa nienawiści media społecznościowe

Ekspert ds. więziennictwa: człowiek chory lub zaburzony nie zachowuje się w ten sposób

- Sprawca po zadaniu ciosów, wyszedł na scenę, podniósł ręce w geście tryumfu, po czym dość sprawnie opowiedział swoją historię. Człowiek chory lub zaburzony nie zachowuje się w ten sposób - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Moczydłowski, ekspert ds. więziennictwa w odniesieniu do zachownia Stefana W., który w niedzielę zamordował prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. 
Zobacz więcej na temat:  zabójstwo Paweł Adamowicz atak na Pawła Adamowicza Gdańsk