Polskie Radio
Section05

zabójstwo

Znaleźli ciało Jaworka? Prokuratura wszczęła śledztwo

Czy znalezione w piątek rano na boisku jednego z klubów sportowych ciało należy do poszukiwanego od trzech lat Jacka Jaworka? Tego jeszcze nie wiadomo, a wyniki sekcji poznamy dopiero we wtorek 23 lipca. Prokuratura podała jednak nowe informacje, które dotyczą bezpośrednich okoliczności zgonu mężczyzny. Wszystko wskazuje na to, że w jego śmierć mogły być zamieszane osoby trzecie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA samobójstwo śmierć prokuratura policja Jacek Jaworek

Znaleźli ciało Jacka Jaworka? Ściągnęli jego siostrę

W lesie pod Częstochową, niedaleko wsi Borowce, ujawniono ciało mężczyzny z raną postrzałową głowy. Szybko pojawiły się spekulacje, że może to być Jacek Jaworek - poszukiwany w sprawie potrójnego zabójstwa. Śledczy zabrali już głos - nie wykluczają tej hipotezy. Konieczne są jednak badania DNA. Na miejscu pojawić się miała siostra Jaworka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja śmierć prokuratura Częstochowa regiony

Szokujące dane. 500 Polek rocznie ginie przez przemoc domową

Historie Aleksandry i Natalii, dwóch kobiet, które miały zginąć z rąk swoich mężów, wstrząsnęły opinią publiczną. Przemoc domowa wciąż pozostaje nierozwiązanym problemem w Polsce, a statystyki są przerażające. Co roku blisko 500 Polek traci życie na skutek przemocy domowej. Eksperci podkreślają konieczność systemowych zmian, aby zapobiegać kolejnym tragediom. - Więcej niż jedna kobieta dziennie traci życie w Polsce w związku z przemocą. To nie są odosobnione przypadki, to strukturalny problem - mówi dla polskieradio24.pl Joanna Gzyra z Feminoteki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA przemoc kobieta policja śmierć społeczeństwo