Polskie Radio
Section05
Liga Europy

Liga Europy: Sevilla nie dała szans Romie. Leverkusen nie roztrwoniło zaliczki

Sevilla FC i Bayer Leverkusen to kolejne drużyny, które wywalczyły awans do ćwierćfinału Ligi Europy. W czwartek Sevilla ograła AS Romę 2:0 (2:0) w jedynym meczu tych drużyn, natomiast Bayer Leverkusen w rewanżu na własnym boisku pokonał Glasgow Rangers 1:0 (0:0). W marcu "Aptekarze" zwyciężyli 3:1 w Szkocji. Hiszpańsko-włoski pojedynek odbył się na neutralnym terenie w Duisburgu. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Liga Europy sevilla fc as roma glasgow rangers Bayer Leverkusen

UEFA podjęła decyzje. Finał Ligi Mistrzów w Lizbonie, Gdańsk też może być zadowolony

Ćwierćfinały, półfinały i finał Ligi Mistrzów zostaną rozegrane w formie turnieju finałowego 12-23 sierpnia w Lizbonie. Taką decyzję w środę podjął Komitet Wykonawczy Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA). Decydująca rywalizacja w Lidze Europy odbędzie się w czterech niemieckich miastach, a Gdańsk będzie gospodarzem finału drugich najważniejszych rozgrywek w Europie za rok. 
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Liga Mistrzów 19/20 uefa SPORT Liga Europy Gdańsk

Co dalej z piłkarskim kalendarzem? UEFA wkrótce ogłosi decyzję, Gdańsk może stracić finał Ligi Europy

W dniach 17-18 czerwca odbędzie się zaplanowana wideokonferencja Komitetu Wykonawczego UEFA, podczas której mają zapaść decyzje ws. rozgrywek piłkarskich. Kwestie mają dotyczyć m.in. dokończenia Ligi Mistrzów, Ligi Europy, jak również Ligi Narodów, w której udział bierze reprezentacja Polski.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Liga Mistrzów 19/20 liga mistrzów Liga Europy Euro 2020 Liga Narodów uefa Gdańsk

Liga Europy: Boniek stawia warunki. "Finał w Gdańsku z kibicami, albo alternatywne rozwiązanie"

Finał Ligi Europy w tym sezonie ma się odbyć w Gdańsku, ale wciąż nie wyznaczono daty. - Wiem w tym temacie dużo, ale mało mogę zdradzić, bo nie są to rzeczy oficjalne. Jeżeli finał ma być w Gdańsku, to chcemy go zorganizować z kibicami, bo piłka nożna na tym poziomie ma być dla nich - powiedział Zbigniew Boniek, prezes PZPN.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Liga Europy SPORT

Kluczowy czas dla europejskiej piłki. UEFA szykuje nowy kalendarz

Na wtorek zaplanowano wideokonferencję z udziałem sekretarzy generalnych europejskich związków piłkarskich. Dwa dni później odbędzie się posiedzenie Komitetu Wykonawczego Europejskiej Unii Piłkarskiej. Rozmowy mają na celu ułożenie kalendarza europejskiego futbolu tak, by można było wznowić rozgrywki przerwane ze względu na pandemię koronawirusa. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna uefa koronawirus Liga Mistrzów 19/20 Liga Europy