Polskie Radio
Section05
sąd

Co z sądami pokoju? PiS odpowiada na ultimatum Pawła Kukiza

Prezydencki projekt ustawy w sprawie sądów pokoju utknął w sejmowej podkomisji. PiS zapowiada, że po parlamentarnych wakacjach posłowie przystąpią do rozpatrzenia tej regulacji. Sądy pokoju to sztandarowy postulat programowy Pawła Kukiza, który zagroził, że jeśli nie zostanie zrealizowany do jesieni, to zerwie współpracę ze Zjednoczoną Prawicą. 
Zobacz więcej na temat:  Kukiz'15 sąd PiS Sejm Jarosław Sachajko TYLKO U NAS

Wyrok sądu ws. Frasyniuka. Prof. Karski: wymiar sprawiedliwości w Polsce stał się państwem w państwie

- Sąd staje obok Władysława Frasyniuka [...] wymiar sprawiedliwości w Polsce stał się takim "państwem w państwie" - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Karol Karski, europoseł PiS. Odniósł się tym samym do wyroku sądu we Wrocławiu, który warunkowo umorzył sprawę Władysława Frasyniuka na rok próby. Były opozycjonista oskarżony jest o znieważenie polskich żołnierzy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jerzy Jachowicz Władysław Frasyniuk sąd Wojsko Polskie żołnierze sądownictwo

Początek końca polisolokat? Sądy przyznają rację klientom towarzystw: nie wiedzieli, co kupują

Osoby walczące o odzyskanie pieniędzy utopionych w polisach inwestycyjnych zobaczyły światełko w tunelu - pisze portal Money.pl. Według niego w warszawskim sądzie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zapadło dziesięć wyroków unieważniających tego typu umowy z ubezpieczycielami. Zdaniem pełnomocniczki poszkodowanych to przełom, który ma szansę przyspieszyć postępowania i daje ofiarom nadzieję na odzyskanie pieniędzy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ubezpieczenia ubezpieczenie na życie KNF sąd Leszek Czarnecki

Nowela ustawy o SN. Prezydencka minister: wypowiedź szefowej KE jest zdumiewająca

- Podczas rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy z szefową KE Ursulą von der Leyen w lutym nie było żadnych zastrzeżeń do projektu noweli o SN, dlatego ostatnia wypowiedź szefowej KE jest zdumiewająca; że pojawiają się argumenty o takiej sile, na tym etapie - powiedziała prezydencka minister Małgorzata Paprocka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sąd Sąd Najwyższy Unia Europejska Komisja Europejska Andrzej Duda prezydent sądownictwo Ursula von der Leyen

Trzaskowski zakaże Marszu Powstania Warszawskiego? Do sądowej batalii włączyła się prokuratura

Choć początkowo Sąd Okręgowy odrzucił odwołanie Rafała Trzaskowskiego od decyzji wojewody mazowieckiego, który wyraził zgodę na cykliczne organizowanie Marszu Powstania Warszawskiego, to już Sąd Apelacyjny przyznał rację prezydentowi stolicy. Teraz do sprawy włączyła się Prokuratura Regionalna w Warszawie, która będzie walczyła o to, by wydarzenie miało charakter cykliczny - podaje portal wpolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa mazowieckie sąd regiony Rafał Trzaskowski Powstanie Warszawskie

Jacek Liziniewicz o utajnieniu procesu TVN: to zapowiedź tego, jak on się skończy

- Nic by nie stało na przeszkodzie, aby ten proces był jawny. Stało się jednak inaczej i myślę, że jest to zapowiedź tego, jak się skończy proces - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska"). Gośćmi audycji byli także Marek Wróbel (Fundacja Republikańska) i Michał Piękoś ("Trybuna").
Zobacz więcej na temat:  TVN POLSKA społeczeństwo sąd Polskie Radio 24 mobbing prawo pracy sądownictwo

Krzywa Wieża, źli grabarze i kanibal. Gdy Ząbkowice zwały się Frankenstein

Położone nieopodal granicy z Czechami Ząbkowice Śląskie to pełne zabytków miasto z ponad 700-letnią historią. W tym roku mija 76 lat od nadania Ząbkowicom ich polskiej nazwy. Wcześniej miasto nazywało się Frankenstein i jeśli ktoś ma w związku z tym mroczne skojarzenia, to nie jest wcale daleki od prawdy…
Zobacz więcej na temat:  Dolny Śląsk Mary Shelley historia Polski HISTORIA Niemcy literatura KSIĄŻKA książki sąd Joanna Bator architektura horror fantastyka Śląsk śląskie magazyn wakacyjny wakacje 2021

Marta L. oskarżona. Liderce "Strajku Kobiet" grozi kara więzienia

Prokuratura okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko znanej aktywistce i liderce "Strajku Kobiet" Marcie L. Kobiecie postawiono dwa zarzuty. Odpowie za pomówienie i znieważenie funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy Wojska Polskiego, których nazwała m.in. "mordercami w polskich mundurach".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA strajk kobiet sąd sądownictwo straż graniczna regiony Warszawa Marta Lempart