X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
sąd

Zmiany w kodeksie prawa cywilnego

- Zmiany w kodeksie prawa cywilnego mają służyć temu, aby przyspieszyć postępowanie - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Piebiak, wiceminister sprawiedliwości, odnosząc się do zmian jakie weszły w życie 1 stycznia 2019 r. Kodeks postępowania cywilnego jest jednym z najczęściej nowelizowanych aktów prawnych. W ostatnich czterech latach miało to miejsce 67 razy.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Ministerstwo Sprawiedliwości sąd prawo

Wyrok ws. serialu "Nasze matki, nasi ojcowie". Komentarze

Sąd Okręgowy w Krakowie nakazał w piątek producentom niemieckiego serialu "Nasze matki, nasi ojcowie" - UFA Fiction oraz ZDF - publikację przeprosin oraz oświadczenia - przed jego emisją - dotyczącego roli żołnierzy AK podczas II wojny światowej wraz z podkreśleniem, że nie uczestniczyli oni w Holokauście. W Polskim Radiu 24 wyrok krakowskiego sądu komentowali przedstawiciele najważniejszych ugrupowań politycznych.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA sąd historia Polski II wojna światowa