Polskie Radio
Section05
Maryna Gąsienica-Daniel

Pekin 2022: igrzyska coraz bliżej. Kto może zdobyć medal dla Polski?

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbędą się w Pekinie w dniach 4-20 lutego 2022 roku. Do rozpoczęcia imprezy pozostało mniej niż dwa miesiące. Choć Polacy nigdy nie byli potęgą w sportach zimowych, mamy kilka nazwisk, z którymi możemy wiązać mniejsze lub większe medalowe nadzieje w stolicy Chin. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT igrzyska olimpijskie igrzyska Pekin 2022 sporty zimowe Skoki narciarskie short track łyżwiarstwo szybkie narciarstwo alpejskie biathlon snowboard łyżwiarstwo figurowe Andżelika Wójcik Kaja Ziomek Kamil Stoch Piotr Żyła Dawid Kubacki Natalia Maliszewska Maryna Gąsienica-Daniel

PŚ w narciarstwie alpejskim: Maryna Gąsienica-Daniel tak blisko podium jeszcze nie była

Maryna Gąsienica-Daniel nie ukończyła drugiego przejazdu slalomu giganta podczas Pucharu Świata w słowackiej Jasnej. Najlepsza polska alpejka na półmetku rywalizacji była trzecia, jednak ryzykowna jazda w drugim przejeździe sprawiła, że tuż przed metą wypadła z trasy i szansa na pierwsze w karierze pucharowe podium przepadła. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe narciarstwo alpejskie Maryna Gąsienica-Daniel

MŚ w narciarstwie alpejskim: Maryna Gąsienica-Daniel pokazała klasę. Historyczny wynik Polki

Maryna Gąsienica-Daniel odpadła w ćwierćfinale slalomu równoległego podczas odbywających się we włoskiej Cortinie d'Ampezzo mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim. Polka, która zajęła ostatecznie ósme miejsce, minimalnie uległa późniejszej mistrzyni Austriaczce Katharinie Liensberger. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe narciarstwo alpejskie Maryna Gąsienica-Daniel