Polskie Radio
Section05
Międzynarodowy Dzień Jazzu w Dwójce 2021

Za nami premierowe koncerty w radiowej Dwójce i online z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu

Kamil Piotrowicz w dwóch artystycznych odsłonach, przenikające się na scenie projekty Emil Miszk & The Sonic Syndicate i Power of The Horns Piotra Damasiewicza oraz dwa muzyczne wcielenia zespołu Dominik Strycharski Core – "Międzynarodowy Dzień Jazzu w Dwójce" wyglądał imponująco.
Zobacz więcej na temat:  Jazz Międzynarodowy Dzień Jazzu Międzynarodowy Dzień Jazzu w Dwójce 2021 Krzysztof Komeda Kamil Piotrowicz

Jazzowe świętowanie z Miszkiem i Damasiewiczem [ZOBACZ WIDEO]

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Jazzu przenieśliśmy się do Studia im. Witolda Lutosławskiego, skąd zagrali dla nas m.in. Emil Miszk & The Sonic Syndicate, a także formacja Power of The Horns Piotra Damasiewicza. Transmisja koncertu odbyła się w czwartek (29.04) od godz. 19.30. Posłuchaj i zobacz nagranie wideo z tego koncertu! 
Zobacz więcej na temat:  koncert Międzynarodowy Dzień Jazzu Jazz Międzynarodowy Dzień Jazzu w Dwójce 2021

"Pamięć Komedy". Koncert Marcin Wasilewski Trio [ZOBACZ WIDEO]

Marcin Wasilewski Trio to kolejni muzycy, którzy zagrali w ramach wydarzenia "Pamięć Komedy". Artyści wykonali utwory naszkicowane przez Komedę, które zachowały się w domowych zbiorach i pochodzą z zeszytu z pierwszymi kompozycjami Mistrza. Zapraszamy do obejrzenia wideo z koncertu, który muzycy zagrali 27 kwietnia w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. 
Zobacz więcej na temat:  koncert Krzysztof Komeda marcin wasilewski Międzynarodowy Dzień Jazzu w Dwójce 2021

Kamil Piotrowicz na Międzynarodowy Dzień Jazzu [ZOBACZ WIDEO]

30 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jazzu. Z tej okazji w Dwójce, wprost ze Studia Koncertowego im. Witolda Lutosławskiego - grają dla Państwa znakomici jazzowi artyści. Tak było również w środę 28 kwietnia, kiedy w pierwszej części programu usłyszeliśmy recital pianisty Kamila Piotrowicza. Drugą część wypełnił z kolei koncert formacji Kamil Piotrowicz Sekstet. 
Zobacz więcej na temat:  koncert Jazz Międzynarodowy Dzień Jazzu Międzynarodowy Dzień Jazzu w Dwójce 2021

"Pamięć Komedy". Jaskułke w rocznicę urodzin kompozytora [ZOBACZ WIDEO]

27 kwietnia mija 90 lat od narodzin znakomitego jazzowego kompozytora i pianisty Krzysztofa Komedy. Specjalnie na tę okazję Sławek Jaskułke stworzył rozbudowaną kompozycję, będącą połączeniem jazzu, swobodnej improwizacji, muzyki polifonicznej i poezji. Zobacz koncert  EUROPA 67/21 ze Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. 
Zobacz więcej na temat:  koncert Krzysztof Komeda Międzynarodowy Dzień Jazzu w Dwójce 2021 Sławek Jaskułke Jazz