Polskie Radio
Section05
Sławek Jaskułke

"Europa 67/21" - album Sławka Jaskułke na winylu

- To było moje pierwsze takie doświadczenie, w jaki sposób konstruować muzykę dookoła słowa, tak żeby go nie naruszyć, wyciągnąć sens, odpowiednio sformułować konstrukcję, aby to miało "ręce i nogi". Bo sens poszczególnych poezji jest nie bez znaczenia - mówił o krążku "Europa 67/21" jego kompozytor Sławek Jaskułke. Materiał kilka dni temu został wydany na płycie winylowej.
Zobacz więcej na temat:  Jakub Kukla Dwójka Sławek Jaskułke Jazz płyta gramofonowa Krzysztof Komeda poezja kompozytor KULTURA

Sławek Jaskułke "Europa 67/21". Winyl LP Agencji Muzycznej Polskiego Radia

Dziś premiera winyla LP albumu Sławek Jaskułke "Europa 67/21" Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Płyta, wydana w kooperacji Narodowego Centrum Kultury i PR2, pojawiła się w listopadzie 2021 w Internecie, a w grudniu tego samego roku – w formie CD. Teraz jako winylowy LP trafia do najbardziej wymagających słuchaczy.
Zobacz więcej na temat:  Sławek Jaskułke Krzysztof Komeda Małgorzata Małaszko Jazz Agencja Muzyczna W POLSKIM RADIU

"Pamięć Komedy". Jaskułke w rocznicę urodzin kompozytora [ZOBACZ WIDEO]

27 kwietnia mija 90 lat od narodzin znakomitego jazzowego kompozytora i pianisty Krzysztofa Komedy. Specjalnie na tę okazję Sławek Jaskułke stworzył rozbudowaną kompozycję, będącą połączeniem jazzu, swobodnej improwizacji, muzyki polifonicznej i poezji. Zobacz koncert  EUROPA 67/21 ze Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. 
Zobacz więcej na temat:  koncert Krzysztof Komeda Międzynarodowy Dzień Jazzu w Dwójce 2021 Sławek Jaskułke Jazz