Polskie Radio
Section05
Ekstraliga

PGE Ekstraliga: Jarosław Hampel musi zmienić barwy. Fogo Unia zrezygnowała ze swojej gwiazdy

Dwukrotny indywidualny wicemistrz świata w jeździe na żużlu Jarosław Hampel nie będzie startował w sezonie 2020 w barwach Fogo Unii Leszno. Działacze mistrza Polski poinformowali zawodnika, że zabraknie dla niego miejsca w składzie "Byków". Niewykluczone, że 38-letni żużlowiec trafi na wypożyczenie do PGG ROW Rybnik. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT żużel sporty motorowe Moto sport Ekstraliga unia leszno jarosław hampel

PGE Ekstraliga bez przypadków koronawirusa. Żużlowcy mogą zacząć treningi

PGE Ekstraliga poinformowała w komunikacie, że żaden z blisko 500 testów na obecność koronawirusa, którym poddano żużlowców i inne osoby związane z klubami, nie przyniósł wyniku pozytywnego. Najlepsza żużlowa liga świata ma rozpocząć rozgrywki 12 czerwca z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych.
Zobacz więcej na temat:  SPORT żużel Moto sport sporty motorowe Ekstraliga koronawirus Koronawirus w Polsce

PGE Ekstraliga w nowej rzeczywistości. Duże obostrzenia dla żużlowców: musimy sobie z tym poradzić

Jeden mechanik na zawodnika, zakaz przemieszczania się po parku maszyn oraz zakaz kąpieli po meczu - to część obostrzeń, które czekają żużlowców w PGE Ekstralidze. - Muszą sobie z tym poradzić - skomentował doradca zarządu ds. komunikacji w Betard Sparcie Wrocław Adrian Skubis.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Ekstraliga żużel Moto sport sporty motorowe Koronawirus w Polsce koronawirus

PGE Ekstraliga: gwiazdor opuści mistrzów Polski? Emil Sajfutdinow wciąż nie podpisał aneksu

Pandemia koronawirusa zmusiła kluby żużlowej PGE Ekstraligi do oszczędności. Od 1 maja prezesi mogą podpisywać z zawodnikami aneksy do podpisanych wcześniej umów. Do porozumienia z mistrzem Polski Fogo Unią Leszno wciąż nie doszedł gwiazdor "Byków" Emil Sajfutdinow. - Ciągle nie podjąłem decyzji - powiedział Rosjanin w rozmowie ze speedwaygp.com. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT żużel Moto sport sporty motorowe Ekstraliga unia leszno