Polskie Radio
Section05
Peter Prevc

Pierwszy przeleciał na nartach ćwierć kilometra. Żegna się!

Peter Prevc zaskoczył fanów skoków narciarskich swoją decyzją o zakończeniu kariery. 31-latek od lat pozostaje w szerokiej czołówce Pucharu Świata, ale był sezon, w którym Słoweniec absolutnie nie miał sobie równych. Podczas kampanii 2015/16 urodzony w Kranj zawodnik nie dał szans konkurentom i zapisał się wśród legend skoków narciarskich.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe PŚ w skokach 2023/24 Peter Prevc

Tylu skoczków wystąpi w Ruce. Reforma FIS nie pomogła

Nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich rozpocznie się już w najbliższy piątek od treningów i kwalifikacji do sobotniego konkursu w fińskiej Ruce. W poniedziałek poznaliśmy listę zgłoszeń do pierwszych zawodów sezonu, z której wynika, że o pucharowe punkty powalczy 58 skoczków z 14 państw.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe PŚ w skokach 2023/24 Aleksander Zniszczoł Paweł Wąsek Kamil Stoch Piotr Żyła Dawid Kubacki Halvor Egner Granerud Ryoyu Kobayashi Stefan Kraft Anze Lanisek Peter Prevc

Prevc przedwcześnie kończy sezon. "Rany goją się szybciej"

Peter Prevc poinformował w mediach społecznościowych, że nie weźmie udziału w pozostałych do końca sezonu zawodach Pucharu Świata w Lahti i Planicy. Słoweniec, który podczas niedawnych mistrzostw świata zaliczył groźny upadek, poinformował, że wróci do skakania na nartach wraz z rozpoczęciem przygotowań do kolejnego sezonu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe PŚ w skokach 2022/2023 Peter Prevc